İnsan Kaynakları 06 KASIM 2016 / 05:55

​PİLOT’ta 4’üncü dönem tamamlandı, girişim merkezi müjdesi verildi

Türk Telekom’un girişim hızlandırma programı PİLOT, dördüncü dönemini tamamlarken, düzenlenen ‘Demo Day’ etkinliğinde de ekosistemin yatırımcı ve girişimcileri bir araya geldi. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, inovasyon ve girişimciliğin Türkiye ekonomisinin itici gücü olduğunu belirtirken, “İşbirlikleri ile büyüyeceğiz ve girişimler bunun doğal bir parçası olacak” dedi.
‘Demo Day’ etkinliğinde, programdan mezun olan altı PİLOT girişimi, büyük veri, sanal gerçeklik (VR), mobil uygulamalar, B2B çözümleri ve eğitim teknolojileri alanlarında projelerini tanıttı. Bu arada Türk Telekom ayrıca, PİLOT Demo Day etkinliğinde girişimler ve ekosistemdeki tüm paydaşları bir araya getirecek bir girişim merkezi kuracağını da açıkladı. İstanbul Gayrettepe’de bulunan Türk Telekom Genel Müdürlük binasında 500 metrekarelik bir alanda kurulacak olan bu girişimcilik merkezinin yakın dönemde hayata geçirilmesi planlanıyor.
 
Altı girişime destek
PİLOT’a bugüne kadar toplam bin 500’e yakın başvuru alındı ve programdan toplam 35 girişim mezun oldu. PİLOT’un dördüncü döneminden ise Datapare, Ekmob, Jetract, Mentalup, Mihmandar ve Teleporter başarı ile mezun olurken, program sonunda her girişim, 75’er bin TL’lik nakit desteği almaya hak kazandı. Program kapsamında girişimler, 12 hafta boyunca Türk Telekom profesyonellerinden, girişimcilik ekosisteminin önde gelen yatırımcı ve girişimcilerinden toplam 240 saat birebir mentorluk aldılar. Girişimler aynı zamanda yalın girişim, kullanıcı deneyimi, dijital pazarlama ve yatırımcı sunumu gibi konularda toplam 80 saat eğitim gördüler. Program kapsamında ofis alanı imkânı, bulut hizmetleri, mobil iletişim paketi ve projelerinin tanıtımı için iletişim desteği gibi imkanlardan faydalanan girişimler, Türk Telekom ile işbirliği fırsatlarını değerlendirme imkanı da yakaladı. 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics