İnsan Kaynakları 12 KASIM 2016 / 16:32

​Taraftarlık önce gelir

Hotels.com’un yeni araştırmasına göre, Türkler tuttukları takıma işlerinden daha fazla önem veriyor. Katılımcıların yüzde 80’i maça gitmek için işten kaytardığını söylüyor. Yurtdışında maç izlemek için en çok tercih ettiğimiz ülkelerse İspanya ve İngiltere. Araştırmaya göre, Türkler tuttukları takıma işlerinden daha fazla önem veriyor. Katılımcıların yüzde 80’i, spor müsabakası izlemek için işten kaytardıklarını itiraf etti. Yüzde 38’i her zaman sporu işlerine tercih ettiklerini vurgularken, yüzde 42’si maça gitmek için en azından bir kez işi ‘kırmış’.
Hotels.com’un ‘Spor Seyahatleri Puan Cetveli’ araştırmasına göre, Türklerin yüzde 80’i spor karşılaşması için seyahat ediyor. Araştırmaya katılanların yüzde 54’ü, tuttukları takımın maçını izlemek için yurtdışına çıkmayı göze aldıklarını söylerken, yüzde 77’i ülke içinde seyahat etmekten geri durmadıklarını belirtiyor. Yüzde 88’lik kesim futbol, yüzde 47’lik kesim ise basketbol maçı izlemek için yollara düşüyor.  
ETİKETLER : Hotels.com 1096
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN