İnsan Kaynakları 23 EKİM 2016 / 11:29

​Ulaşımda geleceği tasarlama dönemi

Geleceğin ulaşım çözümlerinin “Maker ruhu” ile tasarlanacağı TEMSA Maker Laboratuvarı açıldı. Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Mehmet Hacıkamiloğlu, Maker hareketinde de öncü olduklarını belirtirken, “TEMSA, geleceğin Smart Mobility standartlarını ve çözümlerini geliştireceği önemli bir laboratuvarı hayata geçirmiş oldu” dedi. 
TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik, “TEMSA Smart Mobility vizyonu doğrultusunda oluşturduğu teknoloji programları; ‘Akıllı Otobüsler’, ‘Elektrikli Otobüsler’ ve ‘SMART 2020’ ile  yol alırken TEMSA’da tüm çalışanlar ‘yenilikçi - teknolojik denemelerini’ TEMSA Maker Lab. ile tamamen kendilerine ait olan ve kendilerinin yaşatacağı TEMSA Maker Laboratuvarı’nı devreye alabilecek” bilgisini verdi. 
TEMSA İnovasyon ve Ürün Müdürü Mert Umut Özkaynak da, TEMSA Yenilikçilik ve Girişimcilik (YG) ekibinin tüm dünyada hızla yayılan Maker Hareketini TEMSA’da hayata geçirerek “Maker ruhu"nu Smart Mobility vizyonuna yansıtabilmeyi amaçladıklarını belirtti.
Ayrıca YG ekibi tarafından hayata geçirilen TEMSA Dijital YG Platformu’nun tanıtımı da yapıldı. Fikirlerin ve projelerin toplandığı ve yürütüldüğü, iş birliklerinin hayata  geçirildiği YG Platformu; Twitter, Facebook gibi sosyal platformların özelliklerini barındırıyor. Kullanıcılar ev veya iş yerindeki bilgisayarlardan, TEMSA’da belirli yerlerdeki kiosk’lardan veya mobil uygulamadan ulaşabilecekleri platformda; profil oluşturabiliyor, fotoğraf ve video paylaşabiliyor, diğer  kullanıcıları ve fikirlerini takip edebiliyor. TEMSA Maker Lab. proje önerileri ve yönetimi de YG Dijital Platformu’nda kurulan TEMSA Maker Lab. portalı ile gerçekleşecek. Bu platformda sanal gerçeklik uygulamalarının önemli bir yer alacağı beklentisiyle TEMSA, konusu sanal gerçeklik olan “Geleceğin Ulaşımını Sen Şekillendir” isimli Açık İnovasyon Yarışması’nı tüm dünya ile paylaştı. Dünyanın ilk Open Bus uygulamasının geliştirilmesi bu yarışma ile başlarken, TEMSA, yenilikler geliştirmeye açık ve kapalı inovasyon platformları ile devam edecek.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics