İnsan Kaynakları 19 EYLÜL 2010 / 18:00

‘BT Hizmet Yönetimi’ uzmanları yetişiyor

IBM ve Atılım Üniversitesi, BT hizmet yönetimi uzmanları yetiştirmek amacıyla ‘Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nı (BTHY) başlattığını duyurdu.
Hizmet Bilimi, Yönetimi ve Mühendisliği (SSME / Services Sciences Management and Engineering) dalında yapılacak BTHY Yüksek Lisans Programı kapsamında Atılım Üniversitesi’nin üretkenlik, kalite, performans, uyumluluk, büyüme ve öğrenme vizyonu doğrultusunda, BT hizmet sisteminin geliştirilmesine katkı sağlaması hedefleniyor. Üniversitelerin bilişim sistemleri, yazılım, bilgisayar, işletme ve endüstri mühendisliği lisans bölümlerinden mezun olan öğrenciler, sektörde bilişim alanında çalışanlar, 2010-2011 akademik yılı güz döneminde başlayacak BTHY programına başvurabilecek. Tezli ve tezsiz olarak sunulacak programa, işletme ve diğer mühendislik dallarından mezun öğrenciler de, birkaç hazırlık dersi almaları koşuluyla başvurabilecek.
Öğrencilere sunulacak müfredat, IBM Türk Üniversite İlişkileri ekibi, IBM Amerika’da BT Hizmetleri Program Direktörü Paul Kontogiorgis ve Atılım Üniversitesi’yle birlikte hazırlandı. Program kapsamında, sanayinin yanı sıra yurtdışındaki üniversite ve araştırma merkezleriyle de işbirliği yapılıyor. Böylece öğrenci ve öğretim elemanları, farklı proje, ekip ve çalışma alanlarını görme, IBM yazılım laboratuvarında pratik yaparak uzmanlaşma olanağını bulacak.
İş stratejilerini destekleyecek teknolojilere hakim ve sektördeki açığı kapatacak yöneticiler yetiştirecek BTHY programı, halen “Massachusetts Institute of Technology”, “University of California”, “École Polytechnique Fédérale de Lausanne”, “Bocconi School of Management” ve “University of Manchester” gibi dünyanın önde gelen üniversitelerinde, IBM’in işbirliğiyle yürütülüyor.
ETİKETLER : Sayı:788

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics