İnsan Kaynakları 18 ARALIK 2009 / 18:08

‘Mutlu Gelecek'te ikinci aşama

YENİBİRİS.COM, Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) işbirliğiyle gerçekleştirdiği ‘Mutlu Gelecek Projesi’nin ikinci aşamasını başlattı. Proje kapsamında başvuranlar arasından seçilen Yenibiris.com üyelerine ücretsiz koçluk desteği sunuluyor. Projenin birinci etabında ICF Türkiye Şubesi’ne üye 33 koç, 2 bin 204 aday arasından belirlenen 120 Yenibiris.com üyesine 3 ay boyunca ücretsiz koçluk yaptı. Yapılan açıklama ışığında ilk etabın sonuçlarına göre, çalışanların da iş arayanlar kadar kariyer desteğine ihtiyaç duyduklarını gösteriyor. Bu noktadan hareketle projenin ikinci aşamasını hayata geçiren Yenibiris.com, en az 2 yıllık iş deneyimi olan ve projeye katılmaya hak kazanacak üyelerine ücretsiz koçluk hizmeti vermeyi sürdürüyor.
Uzun soluklu bir proje olarak tasarlanan projenin yeni etabına katılmak isteyen Yenibiris.com üyelerinin, www.yenibiris.com/mutlugelecek adresine girerek hizmet almak istedikleri koça başvuruda bulunmaları gerekiyor. Öncelik sırasına ve koçlar tarafından sorulan sorulara verdikleri yanıtlara göre değerlendirilerek seçilen üyeler, 3 ay boyunca en az 6 seans destek alacak. Projeye katılan Yenibiris.com üyeleri, kişisel gelişim, kariyer, yaşam, yöneticilik, performans, ilişki, insan kaynakları, organizasyon ve ilişki sistemleri gibi birçok alanda uzmanlaşmış ICF Türkiye Şubesi’ndeki koçlar tarafından verilecek hizmetten ücretsiz olarak faydalanıyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Yenibiris.com Genel Müdürü Deniz Ceylan Kılıçlıoğlu, “Kurumsal sosyal sorumluluk anlayışımız çerçevesinde ICF Türkiye Şubesi ile ortaklaşa geliştirdiğimiz Mutlu Gelecek Projesi’nin ilk etabında 120 kişiye yüz yüze koçluk hizmeti sunmaktan son derece mutluyuz. Bu proje sayesinde çalışma hayatındaki birçok kişinin içindeki doğru potansiyeli ortaya çıkartmasına yardımcı olduğumuzu görüyoruz. İkinci etabını başlattığımız bu projeyi önümüzdeki yıllarda da sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.
ETİKETLER : Sayı:750
YORUMLAR
çiçek gül 23 MAYIS 2010 / 11:52 0 0
eğitime katılmak istiyorum

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics