İnsan Kaynakları 11 ARALIK 2009 / 18:34

‘Turkcellli yaşam günleri’ üniversiteleri geziyor

Turkcell, teknoloji ve iletişim alanındaki bilgi ve deneyimlerini, üniversite öğrencileriyle paylaşmak üzere ‘Turkcellli Yaşam Günleri’ni başlattı. Bu kapsamda 2009-2010 eğitim döneminde 30 üniversitenin ziyaret edilmesi hedefleniyor. Turkcell Akademi’nin düzenlediği ve şirket üst düzey yöneticilerinin yer alacağı etkinlikler kapsamında, öğrencilere mobil dünyanın önemi, teknoloji ve telekomünikasyon sektöründeki yenilikler, iş yaşamında başarılı olmanın püf noktaları aktarılıyor.
Etkinliğin ilk durağı Trabzon oldu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Prof.Dr. Osman Turan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Turkcell İş Destekten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş katıldı. Kocabaş yaptığı konuşmada, “Turkcell’de tüm işlerimizi önce insan, öncü Turkcell bakış açısıyla gerçekleştiriyoruz. Gençliğin yaratıcı gücüne ve onlardan çıkacak fikirlerin çok değerli olduğuna inanıyoruz. Bu gücü geliştirmek, gençlerin fikirlerini açığa çıkaracak ve onları gerçeğe dönüştürecek kanallar yaratmak amacıyla üniversitelerle çalışmaya ve işbirliklerimize devam edeceğiz” dedi.

Etkileşimli platformlar oluşturulacak
Şirketten yapılan açıklamaya göre; üniversite öğrencilerinin mezun olmadan önce sektördeki gelişmeler, yeni teknolojiler, mobilite, iş yaşamında başarılı olmak ve iş başvurusu yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi konuların ele alınacağı toplantılarda üniversite-sanayi işbirliğinin gerçekleşeceği etkileşimli platformlar oluşturulması hedefleniyor. Üniversite öğrencileri iletişim ve teknoloji sektörünün yakın geleceği, yeni teknolojiler ile hayatımızda nelerin değişeceği, yeni fırsatlar, işbirlikleri ve Turkcell’de kariyer fırsatları gibi konularda bilgi ediniyor.
Etkinlikler kapsamında ‘Turkcellli Yaşam Sohbetleri’ başlığı altında yöneticilerin katılımıyla paneller düzenleniyor. ‘Turkcellli Yaşam Deneyimleri’ isimli tanıtım alanında Turkcell’in nokta bazlı servisleri, telemetri uygulamaları, Mobil Cüzdan, Mobil Ödeme, Sağlık 365 gibi servisler sergileniyor.
Diğer yandan ‘İşimi Seçiyorum’, ‘İşimi Seviyorum’, ‘İşimi Geliştiriyorum’ başlıkları altında gerçekleştirilecek skeç ve seminerlerle gençlere insan kaynakları ve girişimcilik konularında bilgi aktarılıyor.
ETİKETLER : Sayı:749

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics