İnsan Kaynakları 31 MART 2014 / 08:22

“Eğitim ihracatı yapıyoruz”

Cisco veri merkezleri konusunda eğitim laboratuvarı kurucusu olan AcademyTech, 1999 yılından beri hizmet veriyor. Son 2 senedir bulundukları bölgenin lideri olduklarını belirten AcademyTech Genel Müdürü Özcan Yıldız, “Birleşik Arap Emirlikleri, Doğu Avrupa, Kuzey Afrika’yı kapsayan bulunduğumuz bölgede Cisco’nun en büyük yetkili merkeziyiz. 2013 yılında Cisco eğitim çözümleri alanında yaklaşık 200 eğitim iş ortağının arasında dördüncü olduk” dedi.
“Bizden eğitim alanların yüzde 80’ini Cisco’nun iş ortakları oluşturuyor. Yüzde 20’lik bölüm ise kurumsal şirketler” diyen Yıldız, eğitimlerdeki başarıyı uzmanlaşmaya bağladı ve şu detayları paylaştı: “Cisco’nun verdiği müfredatı birebir uyguluyoruz ve orijinal eğitim materyalleri kullanıyoruz. Laboratuvar kullanımına baz hazırlayan eğitimler veriyoruz. Uygulama kısmını laboratuvarımızda gerçekleştiriyoruz. Veri merkezleri, ağ, güvenlik alanında gerçekleştirdiğimiz eğitimler uzmanlaşmış kadro tarafından veriliyor.”
Bazı durumlarda bir eğitim ortağı da, müşterilerine vereceği eğitim için AcademyTech’in laboratuvarını ve eğitmenini kiralamayı isteyebiliyor. Yıldız, şunları kaydetti: “Bu laboratuvar, sadece veri merkezi konusunda eğitim almak isteyenlerin geldiği bir nokta değil. Cisco çözüm ortağı bir şirket, veri merkezini tasarlarken test amacıyla bu laboratuvarı kullanabiliyor. Tüm sistemini kurup çalışıp çalışmadığını bizim laboratuvarımızda test edebiliyor. Cisco’nun uluslararası bazda en büyük eğitim noktalarından biri olmak, büyük veri merkezi eğitim laboratuvarına sahip olmak fırsat demek.”

183 franchise anlaşması
Yabancı ülkelerden eğitim almak isteyenlerin AcademyTech’e gelerek eğitim aldığını ya da eğitmenlerin yurtdışına giderek eğitim verdiğini belirten Yıldız, yurtdışında 183 franchising anlaşması imzaladıklarını söyledi:
“2013 yılsonu itibariyle Polonya, Meksika, Arjantin gibi ülkeleri kapsayan 50 ülkeyle anlaşma imzaladık. 2012’de 153 olan franchise ofis sayısı 2013’te 183’e çıktı.”
ETİKETLER : Sayı:965

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics