İnsan Kaynakları 11 NİSAN 2010 / 18:00

15. buluşmaya ‘Gölge Etkisi’

Management Centre Türkiye tarafından gerçekleştirilen İnsan  Kaynakları Zirvesi, bu yıl 14-15 Nisan tarihleri arasında 15. kez profesyonelleri buluşturmaya hazırlanıyor. İK ve iş dünyasından yerli ve yabancı pek çok otoriteyi konuk edecek zirve,  bu yıl “Bir şey değişecek, her şey değişecek: Kimliğinle değer yarat” temasıyla Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek.
Peter Fisk’in konferans başkanı olacağı İK Zirvesi 2010’un ünlü konuşmacıları arasında Linda Holbeche, Norm Swallwood, Dr. Josie M. Gregory, Nick Holley, David Clutterbuck, Andrew Shea ve Karen Lindquist gibi isimler yer alıyor.  Zirvenin ağırlayacağı diğer önemli bir isim ise “Shadow Process” – Gölge Etkisi’nin yaratıcısı Debbie Ford’u olacak. Ford etkinlik kapsamında, “Gölge Etkisi Nasıl İşler” başlıklı konuşmasıyla yer alacak.
New York Times gazetesinin çok satanlar listesinde bir numaraya kadar yükselen yazar ve Gölge Etkisi filminin yapımcısı Debbie Ford, kişilerin seçimleri, davranışları ve çalışma alışkanlıklarını yöneten mekanizmaya ışık tutarak, önümüze çıkan cesaret kırıcı engelleri ortaya serecek. Ford, konuşmasında  karşımızdaki engellerin suçlusunun, bizden cesaretimizi,  yaratıcılığımızı ve rüyalarımızı çalan gölgelerimiz; daha önce reddetmiş olduğumuz yönlerimizin varlığını anlatacak.
Zirveyle ilgili ayrıntılı bilgiye www.mct.com.tr ya da www.15ikzirvesi.com adreslerinden  ulaşılabiliyor.

15. bulusmayaDebbie Ford kimdir?

New York Times gazetesinin en çok satanlar listesindeki yazarlardan biri olan Debbie Ford, kişisel dönüşüm konusunda uluslararası alanda kabul görmüş bir yaşam koçu. Gölge Süreci Atölyesi (Shadow Process Workshop)’nin yaratıcısı ve Ford Bütünleştirici Koçluk Enstitüsü (The Ford Institute for Integrative Coaching)’nün kurucusu olan Ford, gölgenin irdelenmesi ve bütünleştirilmesinin modern psikolojik ve ruhsal çalışmalara dahil edilmesi konusunda başı çekiyor. Ford’un kaleme aldığı, aralarında Işığı Arayanların Karanlık Yanı (The Dark Side of the Light Chasers), Manevi Boşanma (Spiritual Divorce) ve Neden İyi İnsanlar Kötü Şeyler Yapar (Why Good People Do Bad Things)’ın da olduğu altı kitap bir milyondan fazla satışa imza atarak 32 dile çevrildi ve dünya çapında eğitim kuruluşlarında kullanıldı. HayHouseRadio’daki kendi haftalık radyo programının yanı sıra,  Oprah, Good Morning America, Larry King Live ve Donny Deutsch’la Big Idea gibi programlara katılan Ford, insanın içine işleyen bilgeliği ve sevecen mizacı ile birçok kişinin sevgisini kazandı. Günümüzün önemli liderlerinden birçoğu kendine özgü bakış açısı için onun koçluğuna başvuruyor. Koçları da eğiten Debbie Ford, dünyanın dört bir yanında verdiği seminerlerle her yıl yaklaşık 100 bin kişiye ulaşıyor.
ETİKETLER : Sayı:766

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics