İnsan Kaynakları 02 OCAK 2016 / 15:47

16 ilde 2 bin 500 öğrenciye ulaşıldı

Üniversiteli gençlerin, kadın girişimcilerin ve KOBİ'lerin, finansal riskler konusunda kendilerini geliştirmelerine destek olmak için Experian tarafından başlatılan, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ortaklığıyla 2012 yılında hayata geçirilen, 2013’te ise Kredi Kayıt Bürosu’nun katılımıyla güçlenen ‘Geleceğini Şimdi Yönet’ projesi için, 30 ilden 50 gönüllü eğitmen, deneyimlerini paylaşmak üzere Experian Türkiye ofisinde bir araya geldi. Projenin gönüllü eğitmenleri; sorumlu borçlanma, bankalar ve finans sektöründeki aktörlerle ilişkilerin etkin yönetimi ve finansal yönetim konusunda eğitimler veriyor. Projenin gönüllüleri ve Experian’ın uzman kadrosu tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde 16 ilde 2 bin 500 üniversite öğrencisine ulaşıldı. Hedefse Mart 2016’nın sonuna kadar 3 bin öğrenciye ulaşmak. Experian Türkiye ve Orta Doğu’dan Sorumlu İnsan Kaynakları Yöneticisi Didem Köprücü, proje hakkında şunları söyledi:
“2015 yılını kapsayan projemizin üçüncü aşaması, finansal risk yönetiminin yanı sıra girişimci adaylar için finansal fırsatları kapsayacak. ‘Geleceğini Şimdi Yönet’ eğitimleriyle, toplam 26 ilden 3 bin öğrenciye ve girişimci adayına ulaşmayı hedefliyor, projemizi daha uzun yıllar ve her yıl daha fazla kişiye ulaşarak sürdürmeyi istiyoruz.”
ETİKETLER : 1053 Experian
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN