İnsan Kaynakları 16 ŞUBAT 2015 / 07:23

33 bin üyeli yazılım okulu

Genç nüfusun mobil yazılımcı olmaya yönlendirilmesinin hedeflendiği, Turkcell’in bir yılı geride bırakan yerli mobil yazılım seferberliği “Geleceği Yazanlar”, 33 bin üye sayısına ulaştı. 720 bin kişinin ziyaret ettiği  “Geleceği Yazanlar” portalında 2 bin sayfa eğitim dokümanı ve 20 bin satır kod örneği bulunuyor. Turkcell, uygulama maratonlarıyla desteklediği eğitimler için 1,2 milyon TL’lik katkı sağladı.

Yazılımcı ekosistemine katkı sağlamak amacıyla geliştirilen ve isteyen herkesin faydalanabildiği platformda 1 milyon saat online eğitim veriliyor, 2 bin sayfa eğitim dokümanı ve 20 bin satır kod örneği var. Bu sürede 720 bin kişinin ziyaret ettiği http://gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr 11 milyon sayfa gösterimine ulaştı. Proje kapsamında 50 şehre gidildi ve 67 üniversitede etkinlik düzenlendi.  Eğitim, gelişim, danışmanlık imkânlarının sunulduğu projenin sitesinden Android, iOS ve Windows Phone platformlarına yönelik uygulama ve yazılım eğitimlerini tamamlayıp mezun olan 3 bin 500 geliştiriciye toplam 7 bin 200 başarı belgesi verildi.

Projeden faydalanmak isteyenler platforma üye olarak eğitimlerden yararlanabiliyor ve mobil uygulama geliştirme dünyasındaki gelişmelerden haberdar olabiliyor. Portalde katılımcılar birbirlerine soru sorabiliyor, uzmanlar ile iletişime geçebiliyor. Eğitim modülleri sonrasındaki sınavlarda soruların yüzde 75’ini doğru cevaplandırma kriteri var. Süreci başarıyla tamamlayanlar “Başarı Belgesi” almaya hak kazanıyor. Başarılı olanlar, yılda 2 kez gerçekleşen “Mobil Yazılım Geliştirme Yeterlilik Belgesi Sınavları”na girmeye hak kazanıyor. Sınavlar İstanbul, Ankara ve Kıbrıs’ta yapılıyor.

 
ETİKETLER : 1009

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics