İnsan Kaynakları 06 MAYIS 2012 / 16:24

5 bin kişiye ofiste çalışma olanağı

Çarpıcı fikri olan girişimcilerin 54 saat içinde iş fikirlerini şirketleşme aşamasına getirdiği Startup Weekend yarışmasının İstanbul ayağı, Özyeğin Üniversitesi ve Microsoft Türkiye ana sponsorluğunda 27-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleşti. Türkiye’nin önde gelen yatırımcı, girişimci ve akademisyenlerinden oluşan jürinin tercihi ilk yılında 2,5 milyon TL hedefleyen ‘Office Space’ oldu. Yarışmada, amatör sanatçıların önünü açacak, IMDB’nin müzik dikeyine uygulanmış hali olan Armood.com ikinci seçilirken, konum tabanlı anonim görüntülü sohbet hizmeti Talkdme.com üçüncü geldi.
Yarışmada ilk üçe giren tüm projeler, Girişim Fabrikası Boot Camp’te iş dünyasına adım atmaya hazırlanıyor. Açılış konuşmaları Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Erkut ve Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Melek Pulatkonak tarafından yapılan yarışmanın başlangıcını ise Startup Weekend’in yaratıcısı ve Kurucu Ortağı Clint Nelson verdi. Prof. Dr. Erhan Erkut konuşmasında girişimciliğin hem Türkiye hem de dünya için önemine dikkat çekti ve “Dünyada işsizlik yüzde 50’nin üzerinde. Buna karşın büyük ve köklü şirketler neredeyse hiç yeni istihdam yaratamıyor. Girişimcilik, dünya ekonomisi için tek yol” dedi.
Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Melek Pulatkonak ise “Microsoft Türkiye olarak, ülkemizin bilişimi çok tüketen ülkeler arasından çıkıp en çok üretenler arasına geçmesinin şart olduğuna inanıyoruz. Bu inancımız doğrultusunda da pek çok projeyi hayata geçiriyoruz. Türkiye ekonomisinin sürekli büyümesi için özellikle girişimcilerin desteklenmesine çok inanıyoruz. Türkiye ve
dünyada 3’üncü yaşını kutlayan BizSpark programımız ile girişimcilere teknoloji desteği vererek onların hızla gelişmelerini ve rekabetçi olmalarını hedefliyoruz.
Start-up Weekend boyunca bir arada olduğumuz
genç ve girişimci ruhların Türkiye’yi bir sonraki adıma taşıyacak yeni bir neslin temsilcisi olduklarına inanıyorum” diye konuştu.
Yarışma hakkında daha detaylı bilgiye http://istanbul.startupweekend.org adresinden ulaşılabilir.
ETİKETLER : Sayı:870

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics