İnsan Kaynakları 17 HAZİRAN 2012 / 15:22

500 gence iş ve kariyer olanağı

Afyonkarahisar’da 2009 yılından bu yana bin Afyonlu gençle mobil telekomünikasyon, finans ve sigorta gibi sektörlerde pek çok kurum ve kuruluşa hizmet veren Tempo Çağrı Merkezi, yeni bir istihdam projesine daha imza atıyor. Çağrı merkezi sektöründe 10 yılı geride bırakan Tempo’nun, İŞKUR işbirliği ile Afyon’da 500 kişiye daha istihdam yaratacağı belirtiliyor.
Bir yıl sürecek proje kapsamında İŞKUR’a başvuranlar Tempo Çağrı Merkezi’nde verilecek eğitimlere katılacaklar. 40 gün süren müşteri asistanı programı ya da 68 günlük çağrı merkezi elemanı programını başarıyla bitiren katılımcılar, Tempo Çağrı Merkezi’nde müşteri temsilcisi olarak işe başlayacaklar.
Proje ile ilgili bilgi veren Tempo Çağrı Merkezi İnsan Kaynakları Direktörü Özgül Topkan, müşteri asistanı ve çağrı merkezi elemanı yetiştirmek üzere 25’er kişilik iki sınıfın 9 Temmuz’da eğitime başlayacağını söylüyor. Kursları başarıyla bitiren katılımcıların Tempo Çağrı Merkezi’nde işlerinin hazır olduğunu belirten Topkan, başvuruların İŞKUR’un www.iskur.gov.tr adresli internet sitesinde yayınlanan ilanlar üzerinden yapılabileceğini söylüyor. Eğitimlerin hafta içi 09:00 ile 18:00 saatleri arasında yapılacağını belirten Özgül Topkan, 1 yıl boyunca periyodik olarak yeni sınıflar açacaklarını ifade ediyor.
Tempo Çağrı Merkezi Genel Müdürü Cemal Akar, çağrı merkezlerinin çok büyük önem taşıdığını söylüyor. Akar, tüketici ile ürün ya da hizmet arasında sadakat köprüsü oluşturan çağrı merkezlerinin gençler için değerli bir kariyer fırsatı sunduğuna işaret ediyor.
İŞKUR İl Müdürü Erdem Ünlüyalvaç da Tempo Çağrı Merkezi ile oluşturdukları istihdam projesinin Afyonkarahisar için önemine dikkat çekiyor. Ünlüyalvaç başvuruların alınmasının ardından yetkililerin adaylarla yapacağı mülakatlar sonrasında kursiyerlerin tespit edileceğini belirtiyor. İŞKUR İl Müdürü Erdem Ünlüyalvaç, şunları söylüyor: “Yapılan mülakatlar sonucu tespit edilen kursiyerler eğitim programına katılacaklar. Eğitim süresi boyunca kursiyerlerimize İŞKUR olarak günlük 20 TL ödeyeceğiz. Ayrıca yine eğitimleri süresince kursiyerlerimiz İŞKUR tarafından iş kazası ve meslek hastalıklarına karşı güvence altına alınacaklar.”
ETİKETLER : Sayı:876

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics