İnsan Kaynakları 27 MAYIS 2017 / 16:12

Accelerate2030 için başvuru zamanı geldi

Impact Hub ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliği ile gerçekleştirilen Accelerate2030 Ölçeklendirme Destek Programı için başvurular başladı. UNDP’nin 2016’da açıkladığı 17 “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefinin” gerçekleşebilmesi hedefiyle kurgulanan Accelerate2030 Ölçeklendirme Destek Programı, sosyal fayda odaklı girişimlerin etkilerini uluslararası pazarlarda ölçeklendirmeyi hedefliyor. Geçtiğimiz yıl 10 ülkeden 177 başvuru toplayan Accelerate2030, bu yıl ise aralarında Türkiye’nin de olduğu 17 ülkede ve UNDP’nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ni destekler nitelikte ürün ve hizmet üreten, kendini kanıtlamış iş planına sahip girişimler programa başvurabilecek.  
Türkiye’den yapılan başvurular arasından seçilecek 10 girişim ise Impact Hub İstanbul'da gerçekleşecek Accelerate2030 Türkiye finaline katılacak. Girişimlerini; yatırımcı, uzman ve sosyal fayda ekosisteminin fikir liderlerinden oluşan uluslararası jüri önünde sunacak girişimcilerden üç tanesi Accelerate2030 Ölçeklendirme Destek Programı’na uluslararası elemelerine katılım hakkı ve bir yıllık sınırsız Impact Hub Istanbul üyeliği kazanacak.
 
Başvuru kriterleri ve bağlantı noktaları
Accelerate2030 2017 başvuru kriterleri şöyle sıralanıyor: UNDP Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nden en az birini destekleyen bir çözüm sunması, girişimin en az 2 yıl önce şirketleşmiş olması, prototip aşamasını geçmiş, test edilmiş ve son 1 yıl içerisinde 1’den fazla kullanıcıya/müşteriye ulaşmış bir hizmet/ürün olması, başvuracak girişim ekiplerinin kurucu ortaklar dahil en az 3 tam zamanlı çalışan kişiden oluşması, en fazla 1 milyon dolar kârı ve en fazla 5 milyon dolar cirosunun olması.
Başvurular için http://www.accelerate2030.net/apply/ adresini ziyaret etmek mümkün. Program için son başvuru tarihi ise 2 Haziran. Program ilgili gelişme ve uluslararası paylaşımları sosyal medyada #A2030 #SGSGeneva #GlobalGoals ve #FutureofBusiness üzerinden takip etme imkanı da var. 
 
Büyüme ve dünyaya yayılma fırsatı
Temmuz ayındaki uluslararası elemelerden sonra iş fikri Accelerate2030 Ölçeklendirme Destek Programı’na kabul edilen 10 girişimci ise Ekim ayında Cenevre'de Scaling Bootcamp ve Sosyal Fayda Zirvesi'ne (Social Good Summit) katılacak. Accelerate2030 Ölçeklendirme Destek Programı’na dahil olan girişimler, ücretsiz stratejik partnerlikler için birçok uluslararası kurum ve yatırımcıya erişimin yanı sıra profesyonel yönlendirmeyle şirketlerini büyütme ve sınır ötesi pazarlara açma fırsatı elde edecek, UNDP ve Impact Hub’ın ağındaki uluslararası platformlarda görünürlük kazanacaklar. Program takvimi şöyle:
  • 15 Haziran 2017: Ulusal (Türkiye) Proje Sunum (Pitching) Etkinliği ile başvurular arasından finale kalan 10 girişim Impact Hub Istanbul’da jüri karşısına çıkacak. Uluslararası değerlendirmeye kalan 3 girişim belli olacak.
  • Temmuz 2017: Uluslararası Finalistlerin Açıklanması başlığında uluslararası değerlendirme sonucunda programa katılmaya hak kazanan 10 girişim açıklanacak.
  • Ekim 2017: UNDP Sosyal Fayda Zirvesi ve Scaling Bootcamp (Ölçeklendirme Programı) ile seçilen girişimlerden temsilci bir kişi Cenevre’de 1 hafta sürecek programa katılacak.
  • Ekim 2017 - Haziran 2018: Accelerate2030 Ölçeklendirme Destek Programı ile her girişimin ihtiyaçları özelinde tasarlanmış ölçeklendirme destek programının uygulanması ve takibi sağlanacak.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics