İnsan Kaynakları 31 AĞUSTOS 2015 / 00:48

Akademik Eğitim Kataloğu yenilendi

E-öğrenme şirketi Enocta, yenilenen Akademik Eğitim Kataloğu ve Akademik Eğitim Platformu (EAEP) ile yeni öğretim yılında üniversite yönetimi, öğrenciler ve öğretim üyeleri için mekânsal ve zamansal sınırları ortadan kaldırıyor. Enocta Akademik Eğitim Kataloğu ile üniversitelerin açtığı uzaktan eğitim programlarına kayıt yaptıran herkes, dünyanın her yerinden 7/24 derslere katılabiliyor. Lisans, ön lisans ve yüksek lisans düzeyindeki zorunlu dersler ve popüler bölüm derslerini bir araya toplayan katalog, hâlihazırda yaklaşık 50 binden fazla öğrenci tarafından kullanılıyor.

 

Üniversiteler; Türkçe ve Tarih gibi ortak zorunlu (5i) dersleri ve İşletme, İş Sağlığı ve Güvenliği gibi bölüm derslerini Enocta Akademik Eğitim Kataloğu’ndaki her biri 14 haftalık bölümlere ayrılmış içeriklerle çevrimiçi olarak sunabiliyor. Eğitimler, HTML5 formatında mobil cihaz uyumlu olarak hazırlandığı için öğrenciler bu eğitimlere masaüstü bilgisayarlardan, tabletlerden ve akıllı telefonlardan erişebiliyorlar. Eğitimler etkileşimli, animasyonlu ve sesli eğitimler olarak edinilebiliyor.

Farklı üniversitelerde kullanılıyor

Enocta Genel Müdürü Tijen Armağan, akademik eğitim çözümlerinde en kritik noktanın erişim kolaylığı ve fırsat eşitliği olduğunu vurgulayarak, “İş hayatının yoğun temposundan yüksek lisansa vakit bulamayanlar da bu sistemle mesai saatleri dışında sanal sınıflarda derslere katılabiliyor, katılamadıkları dersleri arşivden takip edebiliyorlar” dedi. Armağan’ın verdiği bilgiye göre, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden Gediz Üniversitesi’ne, Acıbadem Üniversitesi’nden Bursa Orhan Gazi ve Siirt Üniversitesi’ne kadar Türkiye’nin farklı bölgelerindeki üniversitelerde, 50 binden fazla öğrenci, Enocta Eğitim Kataloğu’nun sunduğu avantajlardan faydalanıyor.

Çevrimiçi bir kampüs

Enocta’nın Akademik Çözümleri arasında, Enocta Akademik Eğitim Platformu (EAEP) da yer alıyor. EAEP; öğrenci işleri yazılımı gibi üniversitelerin diğer sistemleriyle entegre edilebiliyor, Akademik Eğitim Kataloğu ile birlikte üniversite öğrencileri ve kadrolarına yönelik bir çözüm olarak derslerin, akademik faaliyetlerin ve idari süreçlerin zaman ve mekândan bağımsız olarak yönetimini sağlıyor. EAEP, çevrimiçi soru bankasından sınav sistemine kadar her alanda hızlı ve etkin ölçümleme olanakları sunan çevrimiçi bir kampüs gibi işliyor.

TÜBİTAK tarafından Ar-Ge kapsamında değerlendirilen platform, sürekli güncellenebiliyor. Platform, üniversitelerin uzaktan eğitime geçişte ihtiyaç duydukları tüm fonksiyon ve özellikleri tek çatı altında sunabiliyor. Uzaktan eğitim programı açmak isteyen üniversiteler veya örgün eğitimin ortak derslerini online sunmayı planlayan üniversiteler, EAEP ile tüm asenkron eğitim faaliyetlerini yönetebiliyor.

 
ETİKETLER : 1036

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics