İnsan Kaynakları 07 HAZİRAN 2010 / 12:22

Akıllı çözümler ödüllendirildi

IBM’in, geleceğin yazılımcılarını yetiştirmek amacıyla IBM Yazılım Akademisi yarışması üçüncü yılını tamamladı. Yarışma kapsamında geliştirilen ‘Akıllı Dünya için Akıllı Çözümler’ konulu projeler, IBM çalışanlarından oluşan jüri tarafından değerlendirildi. Başarılı bulunan öğrencilere ve danışman öğretim üyelerine ödülleri, 31 Mayıs’ta Özyeğin Üniversitesi’nde düzenlenen bir törenle verildi.
Yazılım Akademisi 2010’a çoğu bilgisayar mühendisliğinde olmak üzere, elektrik-elektronik mühendisliği ve bilgisayar bilimi alanlarında eğitim gören 400 öğrenci 128 ekiple katıldı. Yarışmaya Dokuz Eylül Üniversitesi’nden “Akıllı Şehir” konulu çalışmasıyla katılan, danışmanlığını Semih Utku’nun üstlendiği, Engin Yağız Hatay, Redi Gokaj, Gültürk Karlı ve Gizem Gülşen’den oluşan “Jstorm” ekibi birinci oldu. Danışmanlığını Yrd.Doç.Dr. Devrim Seral’ın üstlendiği, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nden Cengiz Ayhan, Esra Öztepe, Buğrahan Özbek ve Onur Özdata’dan oluşan ekip ikinciliği “Akıllı Ulaşım” konulu çalışmasıyla kazandı. Yrd.Doç.Dr. Bedir Tekinerdoğan’ın danışmanlığını üstlendiği Bilkent Üniversitesi’nden Arman Hilmioğlu, Murat Kubur ve İlknur
Mızrak’tan oluşan “AIM” ekibinin üyeleri, “Akıllı Tıbbi Bakım” konulu projeyle yarışmayı üçüncü sırada tamamladı. Jüri özel ödülü ise Satiye Albakır ve Murat Çatal’dan oluşan “Samur” ekibinin “Akıllı Şehir” konulu çalışmasına verildi.
Yarışmada birinci olan ekibin üyeleri, Polonya’nın Krakow kentindeki IBM Laboratuvarı’na yapılacak teknik geziye katılacak. Ayrıca, bu ekibe ve danışmanına dizüstü bilgisayar, ikinci olan ekibe ve danışmanına Sony PSP, üçüncü sırayı ve jüri özel ödülünü alan ekiplerle danışmanlarına ise iPod armağan edildi. Aynı zamanda dereceye giren ekiplerin üyeleri IBM Türk’te staj, yarı zamanlı ya da tam zamanlı iş olanağı önceliğine sahip olacak.
ETİKETLER : Sayı:774

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics