İnsan Kaynakları 22 MAYIS 2013 / 17:51

Ali Ağan Kcell CEO'su oldu

Kcell CEO sorumluluğunu 2013 yılı Şubat ayında TeliaSonera Avrasya Bölgesi Başkanlığı’na atanan Veysel Aral’dan devralan Ali Ağan’ın yeni görevi, 1 Haziran 2013 tarihinden geçerli olacak.

Kcell’e Özbekistan’ın ikinci büyük operatörü ve kardeş şirketi Ucell’den gelen Ali Ağan,  2008 yılı Mayıs ayından itibaren yine TeliaSonera grubu şirketlerinden Azerbaycan merkezli telekom şirketi Azercell’de CEO Yardımcılığı ve CEO görevlerinde de bulundu. Azercell’de görev yaptığı 5 yıllık sürede; 3G ve 4G lansmanları,  marka yenileme çalışmaları, ciro artışı sağlanması gibi başarılara imza atmış olan Ali Ağan’ın, Ucell’in Avrasya Bölgesinde net satış artışında da önemli katkıları oldu.

Ali Ağan, yeni görevine başlamadan önce yaptığı açıklamadaşunları söyledi:  “Dünya hızla değişiyor. Telekomünikasyon sektörünün şu an ne tür zorluklarla karşılaştığını biliyoruz. Kcell bu değişen dünyada müşterileri için vazgeçilmez olmayı hedefliyor. Operasyonel etkinlik, müşteri odaklılık, global pazar trendlerinin izlenmesi gibi kavramları profesyonel bir ekiple harmanlayarak bu hedefi gerçekleştireceğimize inanıyoruz.”

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olan Ali Ağan, Kanada Toronto Üniversitesi’nden sertifika sahibi ve ABD Baltimore Üniversitesinde finans konusunda MBA yaptı. Ali Ağan evli ve iki çocuk babasıdır.
ETİKETLER : Kcell

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics