İnsan Kaynakları 11 MART 2013 / 14:41

Alibaba Group’un yeni Ceo’su Jonathan Lu oldu

Alibaba Group’un kurucusu Jack Ma’nın Ocak ayında görevinden ayrılacağını açıklamasının ardından yeni CEO Jonathan Lu oldu.

Alibaba Group’un kurucusu Jack Ma’nın 15 Ocak 2013’te görevini yeni nesile bırakmak istemesiyle boşalan CEO koltuğuna Jonathan Lu’nun oturacağı duyuruldu. Alibaba Group’un yeni CEO’su olarak 10 Mayıs 2013’te yeni görevine başlayacak olan Jonathan Lu, 10 yıldır Alibaba Group bünyesindeki üç iş biriminin yönetiminden ve alışveriş sitesi Taobao’nun büyümesinden sorumluydu. Lu, yeni görevine Taobao’nun 10’uncu kuruluş yıl dönümü olan 10 Mayıs’ta başlayacak. Jack Ma, Alibaba Group’un Yönetim Kurulu Başkanı olarak günlük işlere daha az zaman ayıracak, grubun stratejisinden ve gelişiminden sorumlu olacak.

Görev değişikliğiyle ilgili konuşan Jack Ma, Jonathan Lu ile uzun yıllardır birlikte çalıştıklarını belirterek şunları söyledi: “Birlikte çalıştığımız 13 yıl içinde Jonathan, Alibaba.com Guangdong satış ekibini kurdu, Alipay’in Kurucu Başkanı oldu, Big Taobao’nun Başkan’ı olarak görev aldı ve Alibaba.com’un CEO’luğunu yürüttü. Jonathan, Alibaba Group’u çok iyi tanıyor, büyümesi ve gelişimi için tutkuyla çalışıyor. Sadece Alibaba Group kültürünün  ve organizasyon yapısının büyümesine katkıda bulunmadı, aynı zamanda eşsiz liderlik vasıflarına ve karizmasına sahip.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN