İnsan Kaynakları 01 OCAK 2012 / 17:06

AMD’de yeni atamalar

AMD’nin Global İş Birimleri Genel Müdürü olarak Dr. Lisa Su’nun şirkete katılacağı duyuruldu. Bundan önce Freescale Semiconductor’da Ağ ve Çoklu Ortam Genel Müdürü olarak görev yapan Dr. Su, AMD’nin istemci, ticari, grafik, profesyonel grafik ve oyun konsolu odaklı iş birimlerinin yönetimini üstlenecek.
Dr. Su, Freescale’e 2007 yılında teknolojiden sorumlu yönetici olarak katıldı ve şirketin teknoloji yol haritası ile Ar-Ge faaliyetlerinin yönetimini üstlendi. 2008 yılında ağ ve çokluortam genel müdürü oldu ve tümleşik iletişim ve uygulama işlemcileri dalında küresel strateji, pazarlama, ürün yönetimi ve mühendislik sorumluluklarını üstlendi.  Freescale’deki görevinden önce IBM’de on üç yıl görev yapan Dr. Su, Yarıiletken Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nin başkan yardımcılığı da dahil olmak üzere çeşitli yöneticilik pozisyonlarında bulundu.
Öte yandan AMD Türkiye Kurumsal İş Geliştirme Müdürlüğü’ne Murat Gülver atandı. AMD META (Ortadoğu, Türkiye ve Afrika) Genel Müdürü Bernard Biolchini’ye bağlı olarak çalışacak Gülver, AMD Türkiye ile kurum ve şirketler arasındaki ticari bağlantıda stratejik planlama ve iş geliştirme operasyonlarından sorumlu olacak.
Son olarak Datateknik’te iş geliştirme direktörü olarak görev alan Gülver, kariyeri boyunca yurtiçinde Bordata, Probil, Datateknik ve Özyeğin Üniversitesi gibi kurumlarda çeşitli pozisyonlarda çalıştı.
ETİKETLER : Sayı:852

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics