İnsan Kaynakları 07 MAYIS 2014 / 10:39

Anadolu Bilişim'den yeni atama

Anadolu Bilişim,  yeni teknoloji stratejilerine yönelik olarak bir üst yönetim ataması gerçekleştirdi. Teknoloji Çözümleri ve Hizmetleri Direktörlüğü’ne Yakup Kadri Ünal'ı getirdi. 2012 Nisan ayından beri şirket bünyesinde Veri Merkezi Hizmetleri Müdürü olarak görev yapan Yakup Kadri Ünal, Teknoloji Çözümleri ve Hizmetleri Direktörlüğü’ne atandı.Ünal, yeni sorumlulukları dâhilinde, müşterilerinin tüm teknolojik ihtiyaçlarını uygun çözümlerle karşılayan ve ‘anahtar teslim çözüm’ vizyonuyla hizmet veren Anadolu Bilişim’in Teknoloji Çözümleri ve Hizmetleri altında yer alan katma değerli BT çözümleri ve Veri Merkezi faaliyetlerini yönetecek. Bu bağlamda Anadolu Bilişim’in tüm bilgi teknolojileri hizmetlerinin devamlılığı ve sürdürülebilir büyümesi hedefiyle yeni ürün ve hizmetlerin geliştirilmesinin ve fizibilite çalışmalarına da yön verecek. Yakup Kadri Ünal, Anadolu Bilişim Data Center’ın teknolojik anlamda pazarda inovatif çizgisini korumasını sağlarken; ürün, marka, iş ortağı yönetiminden ve yeni teknoloji yatırımlarından da sorumlu olacak. Ünal ayrıca diğer Anadolu Grubu şirketlerinin bilişim teknolojileri anlamında yönlendirilmesi için stratejileri belirleyen ekipte yer alacak.

1971 yılında Ankara’da doğan Yakup Kadri Ünal, 1989 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra lisans eğitimini 1995 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. 2002 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Yüksek Lisans Programı’ndan mezun olan Ünal; Türkiye’nin önde gelen firmalarının BT hizmetlerinde çeşitli yöneticilik görevlerini üstlendikten sonra 2012 Nisan ayında Anadolu Bilişim’de Veri Merkezi Hizmetleri Müdürü olarak göreve başladı. 2013 Mart ayı itibarıyla Teknoloji Çözümleri ve Hizmetleri Direktörü olarak atanan Yakup Kadri Ünal, evli ve iki çocuk babası.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN