İnsan Kaynakları 16 EYLÜL 2017 / 18:11

Anadolu Sigorta Hackathon için geri sayım

Anadolu Sigorta; yeni teknoloji yatırımları ve mobil uygulamaların yanı sıra bu teknolojileri destekleyen projelere de fırsatlar tanıyor. Bu kapsamda 18-19 Kasım’da düzenlenecek ve 24 saat kesintisiz sürecek olan Hackathon etkinliği ile sigortacılıkta hayatı kolaylaştıracak yeni dijital teknolojilerin geliştirilmesine yönelik çabalar desteklenecek. 
“Sigortacılıkta hayatı kolaylaştıracak dijital teknolojiler” ana temasıyla düzenlenecek etkinlik, Anadolu Sigorta Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşecek. 18 Kasım Cumartesi günü saat 09.00’da karşılama ve kayıt ile başlayacak Hackathon’da katılımcılar, 24 saat boyunca projeleri üstünde çalışacak. Ertesi gün bitecek etkinlikte de katılımcılar 5 kişiye kadar ekipler halinde yarışacak. Anadolu Sigorta Hackathon jürisinde şu isimler yer alıyor: Eteration’ın kurucusu ve Sabancı Üniversitesi Öğretim Görevlisi Naci Dai, SoftTech Genel Müdürü Melih Murat Ertem, IBM Uzman IT Mimarı Kıvanç Uslu, Gartner Yönetici Ortağı Yunus Özdemir, Fortune Türkiye Teknoloji Editörü, Kerem Özdemir, Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı ile Anadolu Sigorta Pazarlama ve Müşteri Yönetimi Müdürü Deren Koçdemir.
Anadolu Sigorta Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı, Hackathon etkinliğiyle yenilikçi projelerin geliştirilmesi için ortam sağlamayı hedeflediklerini belirtti ve şöyle devam etti:
“Geçtiğimiz birkaç yılda teknolojik altyapımızı uçtan uca yeniledik. Amacımız; sigortalılarımızın ve tüm iş ortaklarımızın hayatını kolaylaştırmak. Bunun için teknolojinin önemini biliyor ve tüm teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Hackathon etkinliğinin sadece Anadolu Sigorta paydaşlarına değil, sektöre katkı sağlayacak projelere zemin oluşturacağını düşünüyoruz.”
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics