İnsan Kaynakları 29 KASIM 2015 / 15:37

Ar-Ge’de takip pasaportta

İklimlendirme sektörü şirketi Alarko Carrier, Ar-Ge projelerinde farklı bir uygulama başlığında; United Technologies Building & Industrial Systems (Carrier) tarafından “Ürün Geliştirme Prosedürü” olarak geliştirilen Pasaport Sistemi’ni hayata geçirdi. Böylece şirket, projelerini çeşitli fazlara bölerek adım adım takip ediyor, faz geçişlerinde proje ekibiyle kapsam ve içeriği denetleyerek, belirli bir formatta Değerlendirme Kurulu’na sunuyor. Kurul, projeyi devam ettirme ya da durdurma kararı alabiliyor. Böylece projelerin, teknik bazda ve uygulanabilirlik açısından geliştirilmesi garanti altına alınıyor. Sistem sayesinde kaynak, sektör, ulusal ve uluslararası ihtiyaçlar, beklentiler, eğilimler, rakiplerin durumu, yasal düzenlemeler gibi birçok konu değerlendirilerek, beklentileri karşılayacak en uygun ürünlerin tespiti ve üretimi sağlanıyor.
Alarko Carrier Fabrikalardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Çopur, Ar- Ge merkezinin temelleri atılmadan önce bu alanda çalışmaya başladıklarını belirtirken, şu detayları paylaştı:
“2012’de Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Alarko Carrier tesislerimizde Ar-Ge merkezinin açılışını gerçekleştirdik. Merkezimizde; klima, pompa, ısı, ölçüm ve malzeme laboratuvarları yer alıyor. Ar-Ge projeleri kapsamında daha donanımlı ürünler geliştirilmesi odaklı çalışmaların sürdüğü bir dönemde Pasaport Sistemi’ni devreye aldık. Bu sayede, iklimlendirme sektöründe aktif faaliyet gösteren 165 Ar-Ge merkezinden farklılaşıyoruz.”
ETİKETLER : 1048

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN