İnsan Kaynakları 21 MAYIS 2017 / 15:26

Arçelik’ten tedarikçilerine kapsamlı programı

Arçelik Satınalma birimi, Arçelik Buzdolabı İşletmesi Ar-Ge birimleri ve ARİNKOM TTO işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Tedarikçi İnovasyon Programı’ çerçevesinde düzenlenen etkinliğe, Anadolu Üniversitesi akademisyenleri, Arçelik Ar-Ge çalışanları ve yetkilileri, ARİNKOM TTO ekibi ve Arçelik Yan Sanayi Kuruluşları temsilcileri katıldı. Söz konusu etkinlik, yan sanayi kuruluşlarının inovasyon yeteneklerinin güçlendirilmesi ve Arçelik - Tedarikçi- Araştırmacı üçgaeninde proje geliştirilmesi hedefiyle düzenlendi. Arçelik, hayata geçirdiği Tedarikçi İnovasyon Programıyla, tedarikçileri ile birlikte ortak Ar-Ge faaliyetlerinde bulunmayı, bu faaliyetlerle kurumları ve toplumu geleceğe taşıyacak ürünler, teknolojik yenilikler, hizmetler tasarlamayı amaçlıyor. Şirket, tüm süreçte üniversitelerin araştırma sonuçlarını ve bilgi birikimlerini de çalışmalarına entegre etmeyi hedefliyor.
 
Etkinlik kapsamında Arçelik Ar-Ge Direktörü Cem Kural ve Arçelik Satın Alma Direktörü Emin Bulak’ın açılış konuşmalarının ardından, ARİNKOM TTO Üniversite Sektör İş Birlikleri Koordinatörü Gülçin Avul ‘Arçelik Anadolu Üniversitesi Tedarikçi İnovasyonu Programı’, Arçelik Proje Yöneticisi Çağdaş Fidan ise ‘Geleceğin Buzdolabı’ konulu sunumlarını gerçekleştirdi. Arçelik Garage Takım Lideri Celal Vatansever’in Arçelik Garage tanıtım sunumu ve workshop odaklı bilgilendirmesinin ardından workshop çalışmaları başlatıldı.
Atölye çalışması “Design Thinking” inovasyon metodu ile gerçekleştirildi ve çalışmanın sonunda gruplar, hazırladıkları proje sunumlarını gerçekleştirdiler. Ana Sanayi-Tedarikçi-Üniversite İş Birliği çerçevesinde proje odaklı somut çıktılar elde edilen etkinlik, katılımcılara belgelerinin verilmesi ile sona erdi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics