İnsan Kaynakları 02 NİSAN 2017 / 10:46

AssisTT Adıyaman’da 550 kişilik ek istihdam

Türk Telekom iştiraki olan çağrı merkezi hizmeti sağlayıcı şirketlerinden AssisTT, Anadolu illerinde istihdam yaratma odaklı yatırımlarını sürdürüyor. Bu yatırımlar kapsamında AssisTT Adıyaman’daki yeni çağrı merkezinde 550 kişiye daha istihdam sağlayarak, ilde çalışan sayısını 800’e çıkarttı. AssisTT’in çağrı merkezini ziyaret eden Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ da merkezin faaliyetleri hakkında bilgi aldı, çalışanlarla bir araya geldi.  Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi’nde yaklaşık 5 bin metrekare alan üzerine kurulu AssisTT’in yeni çağrı merkezi 800 kişiye istihdam sağlıyor. Çalışan yaş ortalamasının 27 olduğu merkez, kadınlara sağladığı istihdam ile de farklılık yaratıyor. Merkezdeki çalışanların yüzde 60’ı kadınlardan oluşuyor. AssisTT Genel Müdürü Cemil Yıldırım, Türk Telekom’dan aldıkları güçle Türkiye’nin dört bir yanında çağrı merkezi yatırımı ile istihdam yaratmaya devam ettiklerini kaydetti ve şunları söyledi:
“Anadolu'daki yatırımlar bizim için her zaman farklı ve öncelikli oldu. Adıyaman’da ilk yatırımımızı 2012 yılında gerçekleştirerek, yaklaşık 250 kişiye istihdam yaratmıştık. Yakın dönemde hizmete giren yeni çağrı merkezimizle, yaklaşık 550 kişiye daha ek istihdam sağladık. Böylece AssisTT’in Adıyaman’da yaratığı istihdamı yaklaşık 800’e çıkarttık. Ağırlıklı olarak gençlerin ve kadınların istihdam edildiği merkezimiz, Adıyaman ekonomisine de önemli katkılarda bulunuyor.”
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN