İnsan Kaynakları 15 NİSAN 2017 / 15:51

AvivaSA’da atamalar dijitalde büyüme odaklı

AvivaSA Emeklilik ve Hayat bünyesinde oluşturulan “Transformasyon” departmanına Genel Müdür Yardımcısı olarak Yeşim Taşlıoğlu atandı. Taşlıoğlu, Stratejik Program Yönetim Ofisi ve Transformasyon fonksiyonlarından sorumlu olacak. 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olan Yeşim Taşlıoğlu, 2010’da Birmingham Üniversitesi Warwick Business School'da MBA eğitimini tamamladı. Kariyerine 1996'da bir Türk bankasında Yönetici Adayı (Management Trainee) olarak başlayan Taşlıoğlu, 1998-2009 arasında IBM Küresel İş Hizmetleri’nde Proje Yöneticisi, 2009-2011 yılları arasında Finansal Hizmetler Türkiye Yöneticisi ve 2011-2013 yılları arasında Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Strateji ve Dönüşüm Hizmetleri Yöneticisi olarak görev yaptı. Taşlıoğlu, 2013-2016 arasında aynı firmanın Küresel İş Hizmetleri Türkiye Müdürü, Mart 2016’dan itibaren de Orta Doğu ve Afrika’da Nesnelerin İnterneti yöneticisi olarak görev yaptı.
AvivaSA’da 2016 yılı sonu itibariyle de Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine A. Fahri Arkan getirilirken, yılbaşında AvivaSA CEO’su olarak göreve gelen Fırat Kuruca’dan boşalan Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine ise Aksigorta’nın Mali İşler ve Hasar Fonksiyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erkan Şahinler atanmıştı.
Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Fahri Arkan, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde İşletme Yüksek Lisans Bölümü’nü bitirdi. Arkan, 4 yıl boyunca kendi kurduğu şirketi yönettikten sonra, teknoloji odaklı çağrı merkezi danışmanlığı yaptı ve 2000- 2016 arasında bir telekomünikasyon şirketi ve grup şirketlerinin Bilgi Teknolojileri Bölümü’nde çeşitli pozisyonlarda yöneticilik görevlerinde bulundu. Arkan, 2010 yılından sonra, aynı firmanın Global Bilgi şirketinde Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu. Arkan’ın, AvivaSA’da görev alanları arasında Kanal ve Entegrasyon Uygulamaları Geliştirme, BT Operasyonları - Mimarisi ve Test Yönetimi ile Temel İş Uygulamaları Geliştirme birimleri var.
Kariyerine 1990 yılında bağımsız dış denetim alanında başlayan Erkan Şahinler ise 1993 yılından itibaren Sabancı Holding bünyesinde gıda, uluslararası ticaret ve sigorta sektöründeki şirketlerde çeşitli yöneticilik görevlerinde bulundu. Şahinler, 2008 yılında Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Aksigorta ailesine katıldı, 2016 yılında ise Mali İşler’in yanı sıra hasar fonksiyonundan da sorumlu oldu. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Şahinler, 1994 yılından bu yana Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir belgesi sahibi. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics