İnsan Kaynakları 17 EKİM 2010 / 18:00

Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri mobil teknolojileri yakından tanıyacak

Tmob, Bahçeşehir Üniversitesi ile CO-OP partnerlik anlaşması imzaladığını duyurdu. Bu işbirliği kapsamında öğrenciler öğrenim görürken mobil iletişim teknolojilerini birebir öğrenecek. Global Mobile Trends, Mobile Operating Systems, Location Based Services, Social networking based Mobile Apps., ve NFC (Near Field Communication) gibi derslere yer verecek olan tmob öğrenim sırasında öğrencilere şirket içinde çalışma fırsatı da tanıyacak.
Dersler tmob Genel Müdürü Rudi Dökmecioğlu ve İş Geliştirme Müdürü Atahan Işık tarafından verilecek.
Program kapsamında ders verecek olan Dökmecioğlu “Yeni bir sektörde genç bir şirket olmamıza rağmen IBM, Avea, Türk Telekom, Ericsson, Microsoft gibi çok önemli ve köklü şirketler ile CO-OP programında bir aradayız. Bir yıl gibi kısa bir sürede önemli işler ile kendimizi kanıtladık ve birikimimizi gösterdik. Sektör profesyonelleriyle birlikte teorik bilgilerin yanı sıra pratik bilgiler ile bu program sayesinde öğrencilerimizi profesyonel hayata hazırlamak amacındayız ” şeklinde açıklama yaptı.

CO-OP için ilgi artıyor
Bahçeşehir Üniversitesi tarafından uygulamaya konan CO-OP eğitim modeli, üniversite-iş dünyası işbirliğiyle
eğitim ve çalışma yaşamını bütünleştirmeyi hedefliyor. Bu modelle öğrenciler üniversitede
iş eğitimi görürken işyerinde de uygulamalı eğitimi sürdürebiliyor. Yapılan açıklamaya göre yurtdışında uygulanan “Cooperative Education” sisteminden esinlenerek uygulamaya alınan CO-OP modeline gerek öğrencilerin gerekse markaların ilgisi artıyor.
ETİKETLER : Sayı:792

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics