İnsan Kaynakları 17 EKİM 2010 / 18:00

Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri mobil teknolojileri yakından tanıyacak

Tmob, Bahçeşehir Üniversitesi ile CO-OP partnerlik anlaşması imzaladığını duyurdu. Bu işbirliği kapsamında öğrenciler öğrenim görürken mobil iletişim teknolojilerini birebir öğrenecek. Global Mobile Trends, Mobile Operating Systems, Location Based Services, Social networking based Mobile Apps., ve NFC (Near Field Communication) gibi derslere yer verecek olan tmob öğrenim sırasında öğrencilere şirket içinde çalışma fırsatı da tanıyacak.
Dersler tmob Genel Müdürü Rudi Dökmecioğlu ve İş Geliştirme Müdürü Atahan Işık tarafından verilecek.
Program kapsamında ders verecek olan Dökmecioğlu “Yeni bir sektörde genç bir şirket olmamıza rağmen IBM, Avea, Türk Telekom, Ericsson, Microsoft gibi çok önemli ve köklü şirketler ile CO-OP programında bir aradayız. Bir yıl gibi kısa bir sürede önemli işler ile kendimizi kanıtladık ve birikimimizi gösterdik. Sektör profesyonelleriyle birlikte teorik bilgilerin yanı sıra pratik bilgiler ile bu program sayesinde öğrencilerimizi profesyonel hayata hazırlamak amacındayız ” şeklinde açıklama yaptı.

CO-OP için ilgi artıyor
Bahçeşehir Üniversitesi tarafından uygulamaya konan CO-OP eğitim modeli, üniversite-iş dünyası işbirliğiyle
eğitim ve çalışma yaşamını bütünleştirmeyi hedefliyor. Bu modelle öğrenciler üniversitede
iş eğitimi görürken işyerinde de uygulamalı eğitimi sürdürebiliyor. Yapılan açıklamaya göre yurtdışında uygulanan “Cooperative Education” sisteminden esinlenerek uygulamaya alınan CO-OP modeline gerek öğrencilerin gerekse markaların ilgisi artıyor.
ETİKETLER : Sayı:792
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN