İnsan Kaynakları 30 TEMMUZ 2016 / 08:48

Başarı sertifikaları sahiplerini buldu

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ve Uyumsoft işbirliğiyle bu yıl 8’inci kez düzenlenen Uyum Akademi Yaz Staj Okulu’nda başarı sertifikaları sahiplerini buldu. Uyum Akademi Yaz Staj Okulu’na, ülke genelindeki 15 üniversitenin bilgisayar, matematik ve endüstri mühendisliği bölümlerinde okuyan 28 öğrenci katıldı.
Uyumsoft’un YTÜ Teknoparkı’nda yer alan merkez binasında, 22 Temmuz’da düzenlenen sertifika törenine, Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri Genel Müdürü Hüseyin Şahin, Uyum Akademi Yöneticisi Kerim Şahin, Uyumsoft Yazılım Ar-Ge Yöneticisi Bülent Sarı, Yıldız Teknoparkı Kuluçka Merkezi Müdürü Latif Ulu ve başarı sertifikasını almaya hak kazanan öğrenciler katıldı.
 
Teorik ve pratik staj
YTÜ, İstanbul Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi,  İstanbul Aydın Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi, TED Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi’nde eğitimlerine devam eden 28 mühendislik bölümü öğrencisi 20 iş günü süren eğitimde,  C# temel tanıtımı, yazılım projesi kavramı, nesne yönelimli programlama kavramları ve gerçeklemesi, Microsoft SQL Server entegrasyonu  konularında teorik ve pratik eğitim aldı. Eğitim sonunda, öğrencilerin her biri en az bir tane proje geliştirdi.
 
Sürekli öğrenmeye açık olun
Başarı sertifikası töreninde bir konuşma yapan Uyumsoft Genel Müdürü Hüseyin Şahin, şunları söyledi:
“Bilişim sektöründe çalışacak siz gençlere tavsiyem; sürekli kendinizi yenileyerek, geliştirmeniz gerek. Çünkü teknoloji, her geçen gün gelişip değişiyor. Sizlerin sektördeki yenilikleri yakından takip ederek, sürekli kendine yatırım yapması önemli. Kendiniz için çalışırsanız başarılı olursunuz, daima yaptığımız her işi kendiniz için yapın. Girişimci olmak içinse sadece teknik adam olmak yeterli değil. İşletme deneyimi, karar alma cesareti, riski yönetme gibi yetkinliklerin de olması lazım.” 
Yıldız Teknoparkı Kuluçka Merkezi Müdürü Latif Ulu da sertifika alan öğrencilere yaptığı konuşmada şunları kaydetti:
“Başarılı olmak için mesleki bilgi birikimi yani altyapının, iletişim yeteneğinin ve özgüvenin olması gerek. Çağımıza, sürekli öğrenme kavramı hakim. Mesleki bilgileri, genel kültürü sürekli yenilemek ve güncellemek lazım. Kuluçka merkezimizde; mobil uygulama projelerinden, robotlarla sağlıkta bir konunun çözümüne kadar, birçok proje üzerinde çalışmalar yapılmakta. Siz gençlere tavsiyem, iş hayatınızda daima, daha iyisini nasıl yapabilirim diyerek çalışmalısınız.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics