İnsan Kaynakları 07 ŞUBAT 2013 / 15:57

Ben Verwaayen Alcatel’le yollarını ayırdı

Alcatel-Lucent, bugün yaptığı açıklamada şirket CEO’su Ben Verwaayen’le yollarını ayırdığını belirtti.


Alcatel-Lucent’in resmi sitesinden yapılan açıklamada CEO Ben Verwaayen’in, bu seneki genel kurul'da yöneticilik için tekrar aday olmayacağı ve CEO’luk görevinden istifa edeceği duyuruldu. Alcatel-Lucent Yönetim Kurulu Başkanı Philippe Camus, Verwaayen’in istifasının kabul edildiğini belirtti. Camus konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Ben, son birkaç yıldır şirket için yeni bir yön belirledi ve adeta iki şirketi tek bir şirket haline getirdi. Son zamanlarda şirketin bilançosunda sağlanan istikrar bize güvenle ilerleme imkanı sağlayacak. Kurul olarak Verwaayen’e teşekkürlerimizi iletiyoruz. İç ve dış kaynaklardan en uygun adayları değerlendirerek yeni bir CEO görevlendireceğiz.”


Daniel Bernard, Philippe Camus, Louis R. Hughes, Jean C. Monty ve Jean-Cyril Spinetta’dan oluşan bir kurulun yeni CEO arama sürecinde karar verici merci olacağının belirtildiği açıklamada Ben Verwaayen’in de görüşlerine yer verildi. Verwaayen konuyla ilgili olarak “Alcatel-Lucent hayatımın büyük bir parçası oldu. Yeniden aday olmama kararı benim için zor bir karardı ama içinde bulunduğumuz durum şirketi daha ileriye götürmek ve yeni bir lider bulmak için çok uygun bir zaman" şeklinde konuştu.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN