İnsan Kaynakları 03 EYLÜL 2017 / 23:19

Big Bang için geri sayım başladı

Küresel bazda en iyi 20 kuluçka merkezi arasında yer alan İTÜ Çekirdek, son 5 yılda 722 projeye ve bin 613 girişimciye 20 milyon TL’lik yatırım desteğinde bulundu. İTÜ Çekirdek’in her dönem sonu gerçekleştirdiği Big Bang yarışmasında da geçen yıl 5 milyon TL’nin üzerinde ödül dağıtıldı. Böylece Big Bang, dünyanın girişimcilere en fazla kaynak sağlayan ilk üç girişimcilik yarışması arasında yerini aldı. İTÜ Çekirdek süreci ve Big Bang ile birlikte işlerini büyütme fırsatı bulan girişimciler başarı hikayelerine de imza atıyor. Buna göre, İTÜ Çekirdek’te şirketleşme aşamasını tamamlayan 175 firma toplam yaklaşık 20 milyon TL’ye varan ciro elde etti. 175 firmanın toplam değerlemesi 400 milyon TL olurken, bu firmalar 450’den fazla kişiye de istihdam sağladı.
İTÜ Çekirdek, bu yıl Kasım ayında gerçekleştirilecek Big Bang 2017’de girişimcilere aktarılacak ödülün artırılması için yatırımcılara da çağrıda bulunuyor. Bu kapsamda melek yatırımcılar, melek yatırım ağları ve risk sermayesi şirketlerini, en az 50 bin TL yatırım yapmaya ve jüri üyeleri arasına katılmaya davet ediyor. Çağrıya cevap verecek yatırımcılarla birlikte girişimcilere 5 milyon TL’nin üzerinde ödülün aktarılması hedefleniyor.
 
ETİKETLER : 1136 İTÜ Çekirdek

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN