İnsan Kaynakları 09 EKİM 2016 / 11:00

Big Bank için geri sayım…

Dünya ve Avrupa kuluçka merkezleri sıralamasına Türkiye’den girmeye hak kazanan ilk merkez olan İTÜ Çekirdek, girişimcilik yarışması Big Bang’i de beşinci kez düzenlemeye hazırlanıyor. Bu yılki temanın “Yansıma” olarak belirlendiği İTÜ Çekirdek BIG BANG 2016, 12 Kasım’da saat 17.00’de İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Bu yıl 6 bine yakın başvuru alan ve bu başvurular arasında 250’sinin kabul edildiği İTÜ Çekirdek’te, Big Bang sahnesinde Genel Kategori ve Otomotiv Kategorilerinde proje geliştiren yarışmacılara yer verilecek. Bu iki farklı kategoriden seçilecek 20 aday Big Bang 2016 sahnesinde kendi projelerini hayata geçirmek için yarışacak. Geçen 4 yılda ülke genelinde bin 600 girişimciye destek veren İTÜ Çekirdek’in bu yılki final etabı Big Bang’e çıkacak 20 yarışmacı, toplam 3 milyon TL’lik ödülden pay almaya çalışacak.
Öte yandan İTÜ Çekirdek; bu yıl melek yatırımcıları, melek yatırım ağlarını ve risk sermayesi şirketlerini de Big Bang 2016 Girişimcilik Yarışması’nda girişimcilere yatırım yapmak üzere desteğe çağırarak, yatırımcı sayısını artırdı. Bu yıl ilk kez olarak yatırımcılar da Big Bang sahnesine çıkarak, yatırımlarıyla girişimcileri destekleyecek.
İTÜ Çekirdek’te başvurular sonrası adaylar ön etap elemesinden geçerek, ‘Ön Kuluçka’ isimli sürece kabul ediliyor. Projelerin teknolojik ve yaratıcı niteliği, ticarileşebilme potansiyeli, ekibin niteliklerinin yanı sıra projenin ulusal veya tercihen uluslararası pazarda ölçeklenebilirliğinin göz önüne alındığı İTÜ Çekirdek’te girişimciler, projelerini hayata geçirmeye çalışırken, hızlandırma sürecinde de profesyonellerden ve akademisyenlerden temel işletme ve girişimcilik eğitimleri alıyor. Başarılı ekipler, İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi’ne dahil edilerek 1 yıl boyunca ücretsiz olarak Kuluçka Merkezi’nin sunduğu tüm olanaklardan yararlanabiliyor. Detaylar ise http://bigbang.itucekirdek.com/ adresinde.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics