İnsan Kaynakları 05 HAZİRAN 2016 / 10:58

BİGG Programı’na 2. dönem başvuruları bekleniyor

Türk Ekonomi Bankası (TEB); TÜBİTAK’ın Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı kapsamında 2. dönem başvurularını bekliyor. TÜBİTAK’ın program kapsamında vereceği 150 bin TL hibeden yararlanmak isteyen girişimciler, 17 Haziran’a kadar www.teblegirisim.com adresi üzerinden yenilikçi iş fikirleriyle programa başvuru yapabilecek.
2015 yılında BiGG TEB Girişim Evi StepUP Programı’nı hayata geçiren TEB, 900’ün üzerinde başvuru arasından kabul edilen 80 girişimciye Kişisel Gelişim Eğitimleri, Girişimcilik Eğitimleri, Teknik Eğitimler ve Uygulama olmak üzere dört ana modülde mentorluk desteği verdi. 21 günlük eğitim sürecinin ardından seçilen 38 girişimcinin iş planları BiGG jürisi tarafından değerlendirildi. Jüri değerlendirmesinin ardından TÜBİTAK, TEB’in yönlendirdiği 9’u İstanbul’dan, 4’ü İzmir’den, 1’i Antalya’dan ve 1’i Ankara’dan olmak üzere 15 girişimciye 150 bin TL’ye kadar geri ödemesiz hibe desteği vermeye karar verdi.
BiGG TEB Girişim Evi StepUP Programı ile girişimciler, TEB’in melek yatırımcılar, kurumsal ve özel bankacılık müşterileri ve iş ortaklarının dahil olduğu network havuzu ve piyasa bilgisinden faydalanma imkanına sahip oluyor. Programı tamamlayıp ilk aşamayı geçen girişimciler, Anadolu’nun çeşitli illerine yayılan TİM-TEB Girişim Evleri’nin bir parçası olarak, ihracat potansiyeli bulunan teknolojik ve katma değeri yüksek girişimciler arasında yer alma, TEB Özel Melek Yatırım Platformu yatırımcıları ve TİM üyesi sanayicilerle buluşup projelerine yatırım ve müşteri bulma fırsatına sahip oluyor.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics