İnsan Kaynakları 22 KASIM 2015 / 11:00

Bilgi’de özel efekt ve 3D/2D dijital sanat eğitimleri başlıyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Decol Kooperatif, dijital ortamda prodüksiyon yapılan işlerde bireyleri sektöre hazırlamak için Decol Academy’i hayata geçirdi. İçeriğe ve pratiğe dayalı eğitimler veren Decol Academy, özellikle Hollywood’da büyük bütçeli prodüksiyonlarda sıkça kullanılan yazılım “Özel Efekt ve Dijital Montaja Giriş: NUKE Studio” sertifika programını açıyor.
Kalabalık bir ekip tarafından geliştirilen projelere uygun olan NUKE: Studio” yazılımı yüksek seviyeli işler için kullanılıyor. Senaryo temelli olması ise farklı alternatifler üretmek ve yazılımı esnek kullanmak için önem kazanıyor. Büyük görsel efekt firmaları yazılımı kendi isteklerine göre değiştirip, ihtiyaçları doğrultusunda geliştirebiliyor.
Video çekim işi ile uğraşan, sinema, TV, web, dijital yayın alanında başarılı videolar ya da reklam projeleri hazırlamak isteyen ve kariyerine yeni bir yön çizmek isteyen herkes “Özel Efekt ve Dijital Montaja Giriş: NUKE Studio” sertifika programına katılabiliyor. Eğitimler, NUKE’un geliştiricisi The Foundry firmasında Türkiye’de tek onaylı eğitimci Ergin Şanal tarafından gerçekleştirecek.
84 saat (1,5 ay) süren eğitimin sonunda katılımcılar, sektörde çalışmak amacıyla sahneler oluşturup portfolyo yaratabiliyor, rotoskopi, rig removal (dijital giydirme), dijital boyama ve hazırlık teknikleri, keying, renk düzeltmeleri (color correction) ve Nuke 3D sistemi konularında bilgi sahibi olacak. İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde 10 Aralık 2015 – 16 Ocak 2016 tarihleri arasında düzenlenecek eğitimle ilgili detaylar ve kayıt için http://academy.decol.tv/index.php/ders-secimi/ adresi ziyaret edilebiliyor.
 
ETİKETLER : 1047

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics