İnsan Kaynakları 04 ŞUBAT 2013 / 08:23

Bilgi’den BT hukuku dersi

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin bilişim ve teknoloji hukuku master program başvuruları devam ediyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Hukuku Master Programı Bahar Dönemi başvuruları 7 Şubat 2013 tarihine kadar devam ediyor. Enstitü kamu kurumu personeline yüzde 50, özel sektör bilişim şirketlerine enstitü veya üniversite ile yapılmış anlaşmalara göre yüzde 20 veya 30 oranında indirim yapılıyor ve ve ayrıca başarı bursları da veriliyor. Yüksek lisans programının yanı sıra bu yıl bahar ve güz dönemlerinde olmak üzere “Elektronik Haberleşme Regülasyonları ve Rekabet Hukuku” konulu bir Sertifika Programı da başlatılıyor. Programda BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Kurul 2. Başkanı Dr. Ayhan Beydoğan,  İhsan Kulalı ve üniversite Öğretim Üyesi Dr. Kerem Cem Sanlı ders verecekler.
Sertifika programı 14 hafta sürecek olup, Dr. Kerem Cem Sanlı’nın dersi dışındaki dersler Cumartesi günleri saat 10:00-13:00 ve 14:00-17:00 saatleri arasında yapılacak. Dr. Sanlı’nın Rekabet Hukuku dersleri hafta içi daha sonra ilan edilecek tarihte yapılacak.
Sertifika Programı, Bilişim ve Teknoloji Hukuku Yüksek Lisans Programındaki derslere paralel olarak yürütüleceği için, programa katılan adayların daha sonra Yüksek Lisans yapmak istemeleri durumunda bu dersleri yüksek lisans dersi olarak kabul ettirme olanakları mevcut. Sertifika Programı’nın Bahar 2013 dönemi için (14 hafta) toplam ücreti 4 bin TL+KDV’dir.
Gerek yüksek lisans gerek sertifika programlarının başlayacağı tarihler enstitünün http://cyberlaw.bilgi.edu.tr ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin www.bilgi.edu.tr sayfalarında yer alan akademik takvim bölümünde duyurulacak. Yüksek lisans ve sertifika programları hakkında Melda Otara meldao@bilgi.edu.tr ile Oktay Onay oktayonay@gmail.com veya leyla.keser@gmail.com iletişime geçilebilir.

D    Ders Adı    Öğretim Elemanı    Dönem
ITL 510    İletişim (Telekomünikasyon) Sistemleri Altyapıları     Dr. Tayfun Acarer    Güz
ITL 525    Elektronik Haberleşme Düzenlemeleri ve Rekabet I    Dr. T. Ayhan Beydoğan+Dr. İhsan Kulalı    Güz
LAW 513    Rekabet Hukukunun Genel Esasları    Yrd. Doç. Dr. Kerem Cem Sanlı    Güz
ITL 536    Bilişim Sistemleri  İçinde  Yayıncılık Hizmeti Türleri     Dr. Tayfun Acarer    Bahar
ITL 530    Elektronik Haberleşme Düzenlemeleri ve Rekabet II    Dr. T. Ayhan Beydoğan+ Dr. İhsan Kulalı    Bahar
LAW 606    Uygulamalı Rekabet Hukuku    Yrd. Doç. Dr. Kerem Cem Sanlı    Bahar
ETİKETLER : Sayı:907

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics