İnsan Kaynakları 24 KASIM 2014 / 09:42

BİLGİ Genç Sosyal Girişim Ödülleri sahiplerini buldu

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin öncülüğünü üstlendiği, International Youth Foundation (Uluslararası Gençlik Vakfı) ve Sylvan/Laureate Foundation (Sylvan/Laureate Vakfı) işbirliğiyle düzenlenen 2014 BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri’nde en başarılı projeler belli oldu.

Toplamda 112 başvuru arasından seçilen 10 genç sosyal girişimci iki farklı seçici kurulun kararıyla belirlendi. Finalistler, 14 Kasım'da İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralistanbul Kampüsü’nde düzenlenen törenle ödüllerini aldılar.

Törende İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektör Danışmanı Doç. Dr. İlay Romain Örs, Uluslararası Gençlik Vakfı Program Koodinatörü Katherine Kinzer ve Sosyal İnovasyon Merkezi kurucusu Sn. Suat Özçağdaş birer konuşma yaptılar.

BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri projesinin başlıca hedefi, yaşadıkları topluma değer katabilen genç sosyal girişimcileri bularak onlara destek olmak. Aynı zamanda verilen ödüllerle sosyal girişimciler ağı oluşturularak ve gençlerin her yıl daha da büyüyen bu ağ aracılığıyla bilgi ve tecrübelerini birbirleriyle paylaşması sağlanacak.

Her sene seçilecek olan on genç sosyal girişimci, liderlik vasıflarının geliştirilmesi ve topluma sağladıkları faydanın sürdürülebilmesi için mentor desteği alıyor, özenle hazırlanmış eğitim programlarına katılıyor ve eğitim sürecinin sonunda bir ödül töreni ile onurlandırılıyor. Genç Sosyal Girişimci Ödülleri ile finalistlerin her birine, projelerini geliştirebilmeleri için nakit para ödülü de veriliyor.

Ödül alan projeler

Alican ÇELİK Yaş: 24, Dijital Gönüllüler

Beybin ESEN Yaş: 26, Evimi Tut

Emre DANACI Yaş: 28, Yuvarla.org

EMRE GÜNDOĞDU Yaş: 29, Herkes İçin Mimarlık Derneği

Gökçe GÜLCÜLER Yaş: 22, Ustamdan

Merve Akdağ ÖNER Yaş: 29, Şehrine Ses Ver

Merve SARISAKAL Yaş: 26, Yeni Nesil Su Tasarrufu Cihazı

Mustafa Emre SELEK Yaş: 24, Volumeteer.org

Tugay TUNA Yaş: 18, Yazılım Kulübü

Volkan HATUNOĞLU Yaş: 29, Paralimpik Yelken.
ETİKETLER : 997

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics