İnsan Kaynakları 04 HAZİRAN 2014 / 12:15

Bilişim akademisi için son kayıtlar

 Gençlere sistem entegrasyonu, e-kimlik ve biyometrik çözümler, kent güvenlik yönetim sistemleri, coğrafi bilgi sistemleri, büyük veri ve sosyal medya analizi alanlarında Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Proline’da kariyer yapabilme imkanı sunulan programa katılmak için en geç 6 Haziran’a kadar prolineakademi.com adresinden başvuru yapmak gerekiyor. Türk teknoloji şirketi Proline’ın yeni mezunlara yönelik işe alım programı “Proline Bilişim Akademisi”nde son başvuru tarihi 6 Haziran

Üniversiteden yeni mezun olanların yanı sıra yüksek lisans ya da doktora öğrencilerine yönelik eğitim ve işe alım projesi olan Proline Bilişim Akademisi için başvurularda sona yaklaşılıyor.
Türk teknoloji şirketi Proline üniversite-sanayi işbirliğine yönelik anlamlı bir projeye daha imza atarak 4 Ağustos 2014 tarihinde “Proline Bilişim Akademisi” adı altında eğitim ve işe alım programına başlıyor. Türkiye’de teknoloji alanında kariyer yapmayı hedefleyen yeni mezunların yanı sıra yüksek lisans ve doktora öğrencilerine de eğitim ve istihdam fırsatı sunacak programa katılmak için acele etmek gerekiyor.

6 haftalık eğitim sonunda Proline’da çalışma imkânı
2 haftası teorik eğitim, 4 haftası da saha uygulaması şeklinde olmak üzere toplamda 6 hafta sürecek program kapsamında adaylar Proline’ın İstanbul’daki Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Ar-Ge Merkezi’nde kariyer koçları tarafından bilişim sektörüne hazırlanacak. Programın sonunda yapılacak değerlendirmelerin ardından başarılı olan adaylara Proline’da çalışma imkânı sunulacak.

Proline Bilişim İcra Kurulu Başkanı Mehmet Doğanyiğit, Proline Bilişim Akademisi hakkında şunları söylüyor: “Sektörümüzde üniversite-sanayi işbirliğinin sürdürülebilir inovasyona olan katkısı açıktır. Proline olarak bu alanda öncü bir çalışmaya imza atarak kendine güvenen, girişimci ruha sahip, yenilikçi ve araştırmacı gençlere kariyer fırsatı sunmak istedik. İnanıyorum ki bu program, genç yeteneklerin kariyer yolculuklarında önemli kilometre taşlarından birisini oluşturacaktır."

Bilişimin büyüyen alanları
Stratejik Ar-Ge yapılanmasını “Akıllı Devlet”, “Akıllı Şehir” ve “Güvenli Şehir” konseptleri ile paralel olarak yürüten Proline, sistem entegrasyonu, e-kimlik ve biyometrik çözümler, kent güvenlik yönetim sistemleri, coğrafi bilgi sistemleri, büyük veri ve sosyal medya analizlerine yönelik ürün ve çözümlerini Türkiye ve yurtdışındaki müşterilerine sunuyor.

Başvurular prolineakademi.com üzerinden yapılıyor
Programa başvuru dönemi 6 Haziran 2014 tarihinde sona erecek. 16 Haziran - 27 Haziran 2014 tarihleri arasında teknik ve yetkinlik mülakatları gerçekleştirilecek. Sonuçlar ise 7 Temmuz 2014 tarihinde açıklanacak. Proline Bilişim Akademisi ise kabul edilen adayların katılımıyla birlikte 4 Ağustos 2014 tarihinde başlayacak ve 6 hafta sürecek.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics