İnsan Kaynakları 15 TEMMUZ 2011 / 14:31

Bilişim profesyonelleri için sektöre özel iş fırsatları havuzu

Bilişim ve telekomünikasyon profesyonellerini şirketlerle buluşturmak üzere bu yıl yeni bir insan kaynakları şirketi faaliyete geçti. Kurucularının bilgi teknolojileri ve insan kaynakları alanındaki on yılı aşkın deneyimleri üzerine yapılandırdıkları ve sadece sektöre özel çalışacak olan Karena İK ve Danışmanlık, sektörde iş arayan profesyonellere kariyer fırsatlarını farklı bir bakış açısıyla sunacak. “Teknoloji için insan gücü” sloganıyla yola çıkan şirketin hizmet verdiği alanlar arasında seçme - yerleştirme başta olmak üzere yönetim danışmanlığı, eğitim, ücretlendirme sistemi, yetenek ve kariyer yönetimi gibi insan kaynakları hizmetleri bulunuyor.
Karena İnsan Kaynakları’nın; kurucularının uzun yıllar sektör deneyimleri sonrası, bilişim ve telekomünikasyon sektör dinamikleri hakkındaki görüşleri ve buna paralel nitelikli insan kaynağına yönelik belirgin personel ihtiyacına istinaden sektöre özel bir yapı olarak kurulduğunu belirten Karena İK Danışmanı Berna Gün, sektörün kendine özgü yapısı ve farklı dinamikleri nedeniyle iş fırsatlarının uzman ve sektöre özgü bakış açısıyla değerlendirilmesinin önem taşıdığını belirtti. Karena olarak özellikle bilişim, telekomünikasyon ve yeni medya alanında şirketlerin ihtiyaç duyduğu insan kaynağına yönelik çalışmalar yapmayı hedeflediklerini belirten Gün, “Özellikle spesifik alanlarda teknik profesyonel arayan şirketler için; Karena İK, teknolojik altyapısı, deneyimli insan kaynakları danışmanları ve mühendislik ekibi sayesinde müşteriye özel olarak hızlıca en ideal çözümü sunabiliyor” diye konuştu.

Doğru pozisyon doğru aday ile buluşacak
Sektörel bir insan kaynağı şirketi olarak en büyük avantajlarının uzmanlıkları ve oluşturulmuş olan iletişim kanalları olduğunu belirten Gün, “Müşteriler ve adayları ile aynı dili konuşmamız sayesinde, ihtiyacı doğru ve kısa zamanda belirleyerek istenilen sonuca kolayca ulaşabiliyoruz. Nitelikli aday veritabanı ve teknolojik altyapımız ile işe alım standartlarında
sistematik çalışıyoruz” şeklinde konuştu. Karena’nın bu yıl kurulmuş bir şirket olmasına karşın, kısa zamanda ilerlediğini belirten Gün, bunun nedeninin de uzun yıllarca oluşturdukları iletişim ağı ve sistemleri olduğunu vurguladı. Karena’nın kurulu sistemin getirdiği birçok avantajı çalışanları ile paylaşıp, objektif, paylaşımcı, takım çalışmasını destekleyen, adil ve sürekli öğrenmeye yönelik bir sistem ile çalıştığını dile getiren Gün, “Böylece danışmanların tümü hem ekip hem bireysel başarı odaklı verimli bir kurgunun parçası ve kalabalık bir ailenin üyesi gibi çalışabiliyor” dedi. Sektöre özel bir yapı içinde olduklarından sektör profesyonellerini oluşturdukları veritabanı içinde yer almaya davet eden Gün, adayları özelliklerine en uygun profile yerleştirerek karşılıklı memnuniyet sağlamak üzere gizlilik prensibine uygun olarak çalıştıklarını belirtti.
Beyin avcılığı ile doğru konumlandırma yapılıyor
İşe alım süreçlerinde standart kariyer portallarının ve işe alım metodlarının yanı sıra headhunting (beyin avcılığı) yöntemini de kullandıklarını ifade eden Gün, şöyle konuştu: “Bu anlamda çok hassas olduğumuz noktalardan biri de işbirliği içinde olduğumuz bütün müşterilerimizin beklentileri ile özel durumlarını çok iyi analiz etmek ve gizlilik koşulları ile müşteri ve çalışanlarının dokunulmazlığı konusu.”
ETİKETLER : Sayı:830

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics