İnsan Kaynakları 08 ARALIK 2014 / 09:42

Bilişimde eğitim her yaşta şart

Media Markt ve Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) ortak bir proje için harekete geçti. Ekim ayında “Emeklilere Teknoloji Eğitimi” projesi ile yola çıkan Media Markt, 55-65 yaş aralığındaki emeklileri teknoloji okuryazarlığı konusunda eğitim veriyor. İlk olarak İstanbul Optimum, 24 Kasım’da Mall of İstanbul mağazalarında teknoloji eğitimi alan TÜED üyesi emekliler, pek çok cihazın nasıl daha verimli kullanılabileceğine dair bilgiler edindi ve ilk etapta 50 emekliye eğitim verildi. Eğitim projesi Media Markt’ın Ankara, Bursa, Eskişehir, İzmir, Gaziantep, Aydın ve Samsun’daki mağazalarında Haziran 2015’e kadar devam edecek.

TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün, “Türkiye çapında 100 şubesi ve yaklaşık 630 bin üyesi olan derneğimizin Media Markt ile işbirliği kıymetli bir proje” derken, Media Markt CEO’su Bülent Gürcan da şu bilgileri verdi:

“Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2013 verilerine göre Türkiye’de 65 ve üzeri yaşlı nüfus oranının yüzde 7,7 olduğu düşünülünce, emeklilerimizin teknolojiden korkmak veya hayattan kopmak yerine teknoloji ile hayata bağlanmalarını istedik. Önümüzdeki dönemde bu projemizi daha da büyüterek daha fazla kişiye ulaşmayı hedefliyoruz. İlk etapta hedefimiz bine yakın emekliye ulaşmak. ”

 
ETİKETLER : 999

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics