İnsan Kaynakları 08 ARALIK 2014 / 09:42

Bilişimde eğitim her yaşta şart

Media Markt ve Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) ortak bir proje için harekete geçti. Ekim ayında “Emeklilere Teknoloji Eğitimi” projesi ile yola çıkan Media Markt, 55-65 yaş aralığındaki emeklileri teknoloji okuryazarlığı konusunda eğitim veriyor. İlk olarak İstanbul Optimum, 24 Kasım’da Mall of İstanbul mağazalarında teknoloji eğitimi alan TÜED üyesi emekliler, pek çok cihazın nasıl daha verimli kullanılabileceğine dair bilgiler edindi ve ilk etapta 50 emekliye eğitim verildi. Eğitim projesi Media Markt’ın Ankara, Bursa, Eskişehir, İzmir, Gaziantep, Aydın ve Samsun’daki mağazalarında Haziran 2015’e kadar devam edecek.

TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün, “Türkiye çapında 100 şubesi ve yaklaşık 630 bin üyesi olan derneğimizin Media Markt ile işbirliği kıymetli bir proje” derken, Media Markt CEO’su Bülent Gürcan da şu bilgileri verdi:

“Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2013 verilerine göre Türkiye’de 65 ve üzeri yaşlı nüfus oranının yüzde 7,7 olduğu düşünülünce, emeklilerimizin teknolojiden korkmak veya hayattan kopmak yerine teknoloji ile hayata bağlanmalarını istedik. Önümüzdeki dönemde bu projemizi daha da büyüterek daha fazla kişiye ulaşmayı hedefliyoruz. İlk etapta hedefimiz bine yakın emekliye ulaşmak. ”

 
ETİKETLER : 999
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN