İnsan Kaynakları 23 TEMMUZ 2016 / 13:10

Birçok başlıkta verim ‘ortak çalışma’ alanlarında

Küresel bazda faaliyet gösteren çalışma alanı tedarikçisi Regus’un araştırmasına göre, çalışanların yüzde 84’ü ortak çalışmanın sağlık için önemli olduğu, evde yalnız kalmak yerine ortak çalışma alanlarına geçilmesinin gerektiği kanısında. Çalışanların yüzde 66'sına göre ortak çalışma, daha iyi bir iş-yaşam dengesi kurmayı sağlıyor. Araştırmaya katılanların yüzde 82’si daha fazla konum özgürlüğünün, ortak çalışma ofislerinde çalışanlara istedikleri yere daha yakın olma imkânı verdiği kanısında. Bir diğer unsur ise karma ve dinamik bir sosyal çevrenin, normal ofislere göre çok daha keyifli olması. 
Araştırmaya göre, çalışanların yüzde 53’ü ortak çalışmanın stresi azalttığını bildiriyor. Çalışanların yüzde 76’sı teknolojiye erişim imkânları bakımından ortak çalışma ofislerinde çalışanların evden çalışanlarla karşılaştırıldığında daha iyi şartlara sahip olduğunu düşünüyor.
 
Farklı sektörlerle buluşma fırsatı
Regus Türkiye Ülke Müdürü Hakan Atalay, ortak çalışma anlayışının hızla geliştiğine dikkat çekti ve şu bilgileri verdi:
“Kurumsal şirketler de daha esnek çalışma modellerine geçiş yapıyor, çalışanların talepleri de şirketleri ortak çalışma alanlarında bulunan daha rahat ve işbirliğine dayalı atmosfere yönlendiriyor. Böylece iş-hayat dengesi açısından daha büyük başarı elde ediliyor. Ortak çalışma alanlarının bir faydası da sosyalleşme. Dünya genelinde iş insanları, ortak çalışma alanlarını farklı sektörlerden ve şirketlerden çalışanlarla bir araya gelmek için ideal ortamlar olarak görüyor. "
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics