İnsan Kaynakları 08 ŞUBAT 2013 / 14:32

BlackBerry’de iki büyük atama

BlackBerry bugün, şirketin Yönetim Kurulu'na Verizon Communications’ın Eski Başkan Yardımcısı Richard “Dick” Lynch ve Sony Ericsson’un Eski CEO’su Bert Nordberg’in atandığını duyurdu.


Yönetim Kurulu Başkanı Barbara Stymiest gerçekleşen atamalar konusunda, “Bu önemli iki yöneticinin sektör deneyimi ve vizyonunu bünyemize katmaktan çok mutluyuz. Geçen hafta duyurduğumuz BlackBerry 10 platformunu daha da ileriye taşımak ve tüm paydaşlarımız için katma değer sağlamak adına çalışmalarımızı son sürat sürdürdüğümüz bu dönemde işimize eşsiz katkıları olacağına inanıyorum” dedi.

Lynch ve Nordberg’in katılımı ile BlackBerry Yönetim Kurulu artık, kurul başkanı da dahil olmak üzere 10’u bağımsız 12 üyeden oluşuyor.

Richard “Dick” Lynch aynı zamanda FB Associates, LLC’nin Başkanı olarak görev yapıyor. Şirket; teknoloji, pazarlama, iş ve yönetim süreçleri konusunda danışmanlık hizmeti veriyor.

2007 yılından itibaren Verizon Communications’ın Başkan Yardımcısı ve CTO’su olarak çalışmış olan Lynch, 1990 yılından beri Verizon Wireless ve bünyesinde bulunan önceki şirketlerin de Başkan Yardımcısı ve CTO’su görevlerini üstlenmişti.

IEEE’de öğretim görevlisi olan Lynch, Dünya GSM Birliği (GSMA), CDMA Geliştirme Grubu (CDG) da dahil olmak üzere birçok sektörel kuruluşun yönetim kurulunda yer aldı. Ayrıca, Federal İletişim Komisyonu (FCC), Teknik Danışma Komitesi (TAC) ve CSRIC Konseyi üyesi olarak görev yaptı.  Uluslararası Kablosuz İletişim Vakfı (CTIA) tarafından President’s Award ödülüne layık görülen Lynch ayrıca, Kablosuz İletişim Tarihi Vakfı’nın (Wireless History Foundation) onur listesinde yer alıyor. Lynch şu an, TranSwitch Corporation Yönetim Kurulu Başkanı olmanın yanı sıra Ruckus Wireless’ın da yönetim kurulunda bulunuyor.

Bert Nordberg Vestas Mind Systems, A/S (Danimarka) Başkanı ve Svenska Cellulosa Aktiebolaget (SCA) (İsveç)Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor. KCell (Kazakistan) Yönetim Kurulu ile İsveç Ticaret ve Sanayi Odası üyesi olan Nordberg ayrıca, Hewlett Packard Yönetim Kurulu’nda yer almanın yanı sıra Media & Entertainment Board of Industry Advisors (USA) üyesi.

Mayıs-Aralık 2012 tarihleri arasında Sony Mobile Communications Başkanı olarak görev yapan Nordberg, Ekim 2009-Mayıs 2012 tarihleri arasında ise Sony Ericsson Başkanı ve CEO’su olarak çalıştı. Ericsson’daki görevi süresince, Ericsson Grubu Başkan Yardımcısı, Kaliforniya merkezli Ericsson Silikon Vadisi Başkanı da dahil olmak üzere birçok üst düzey pozisyonda görev aldı.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN