İnsan Kaynakları 21 KASIM 2010 / 18:00

Bölgenin ilk eğitimi gerçekleşti

Türk Telekom Akademi, Birleşmiş Milletler’in bilgi ve iletişim teknolojileri kuruluşu Uluslararası Telekomünikasyon Birliği’nin (ITU) Türkiye’deki Mükemmellik Merkezi olmasından sonraki ilk bölgesel etkinliğini gerçekleştirdi. Üç günlük ‘Yeni Nesil Şebekeleri Atölyesi’nde, aralarında Tacikistan, Bosna, Ürdün, Mısır, Hırvatistan, Slovakya, Pakistan ve Suriye’nin de bulunduğu çok sayıda ülkeden ve Türkiye’den 25’i aşkın katılımcı yer aldı.

Çok sayıda ülkeden 25’i aşkın profesyonel katıldı.
ITU bünyesinde bölgesel ilk telekomünikasyon eğitimini veren Türk Telekom Akademi, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu’na eğitim hizmeti sunuyor.
Almanya’dan, Berlin Teknik Üniversitesi Profesörü Thomas Magedanz’ın eğitmenliğinde düzenlenen ‘Yeni Nesil Şebekeler Atölyesi’nde etkinliğin açılışını Türk Telekom CEO’su Gökhan Bozkurt yaptı. Bozkurt yaptığı konuşmada, bu etkinliğin sektörünün entelektüel sermaye gelişimi için büyük fırsat olduğunun altını çizerek “Türk Telekom Akademi Mükemmellik Merkezi olarak bu bölgesel etkinlik ile, gelecek dönemler için daha fazla işbirliğine ve insan kapasitesi gelişimine olanak sağlayacak” dedi.
Türk Telekom Akademi Direktörü Dr. Ayhan Artar da konuşmasında Türk Telekom Akademi’nin ülkelerarası bir eğitim ve gelişim köprüsü haline geldiğini belirtti.
ETİKETLER : Sayı:796

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN