İnsan Kaynakları 21 KASIM 2010 / 18:00

Bölgenin ilk eğitimi gerçekleşti

Türk Telekom Akademi, Birleşmiş Milletler’in bilgi ve iletişim teknolojileri kuruluşu Uluslararası Telekomünikasyon Birliği’nin (ITU) Türkiye’deki Mükemmellik Merkezi olmasından sonraki ilk bölgesel etkinliğini gerçekleştirdi. Üç günlük ‘Yeni Nesil Şebekeleri Atölyesi’nde, aralarında Tacikistan, Bosna, Ürdün, Mısır, Hırvatistan, Slovakya, Pakistan ve Suriye’nin de bulunduğu çok sayıda ülkeden ve Türkiye’den 25’i aşkın katılımcı yer aldı.

Çok sayıda ülkeden 25’i aşkın profesyonel katıldı.
ITU bünyesinde bölgesel ilk telekomünikasyon eğitimini veren Türk Telekom Akademi, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu’na eğitim hizmeti sunuyor.
Almanya’dan, Berlin Teknik Üniversitesi Profesörü Thomas Magedanz’ın eğitmenliğinde düzenlenen ‘Yeni Nesil Şebekeler Atölyesi’nde etkinliğin açılışını Türk Telekom CEO’su Gökhan Bozkurt yaptı. Bozkurt yaptığı konuşmada, bu etkinliğin sektörünün entelektüel sermaye gelişimi için büyük fırsat olduğunun altını çizerek “Türk Telekom Akademi Mükemmellik Merkezi olarak bu bölgesel etkinlik ile, gelecek dönemler için daha fazla işbirliğine ve insan kapasitesi gelişimine olanak sağlayacak” dedi.
Türk Telekom Akademi Direktörü Dr. Ayhan Artar da konuşmasında Türk Telekom Akademi’nin ülkelerarası bir eğitim ve gelişim köprüsü haline geldiğini belirtti.
ETİKETLER : Sayı:796

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics