İnsan Kaynakları 19 ŞUBAT 2017 / 10:48

British Council ile İngiltere’de eğitim fırsatı

British Council tarafından düzenlenen ‘İngiltere’de Eğitim Günleri’, 25 Şubat’ta İstanbul'da, 27 Şubat’ta Ankara’da katılımcılarını ağırlayacak. İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda'dan üniversite yetkilileri ile birebir görüşme fırsatı sunan etkinlik, üniversiteyi yurtdışında okumayı isteyen öğrencilere en doğru bilgiyi edinme fırsatı sunuyor. Etkinlik boyunca düzenlenecek seminerlerde ise Birleşik Krallık’ta eğitim ve yaşamla ilgili pratik bilgilerin yanı sıra burslar ve mesleki alanlara yönelik detaylı bilgiler verilecek. Etkinliğe katılmak isteyenler, web üzerinden sosyal medyada British Council’ı takip ederek sürpriz hediyeler de kazanabilecek.
British Council’ın küresel bazda olarak yürüttüğü “Student Insight Survey” araştırması, yurtdışında okumak isteyen öğrencilerin beklentilerini ortaya koyuyor. Araştırmanın 2016 yılı Türkiye verilerine göre, öğrencilerin yüzde 27.1’i kariyer imkanlarını zenginleştirmek, yüzde 22.2’si yabancı dil bilgisini geliştirmek için yurtdışında eğitim görmek istiyor. Araştırmaya katılan öğrencilerin yüzde 21.1’i bu deneyimi önemsediği için yurtdışında okumak istediğini belirtiyor.
 
ETİKETLER : British Council 1110

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN