İnsan Kaynakları 30 ARALIK 2017 / 10:48

BT profesyonelleri işe alım turnuvasında yarıştı

Geliştirdiği uzaktan çalışma modeli ile küresel bazda kalifiye iş gücünü küresel şirketler ile buluşturan Crossover’ın İstanbul’da düzenlediği işe alım turnuvası BT uzmanlarından büyük ilgi gördü. Düzenlenen turnuvada farklı pozisyonlar için başvuran yaklaşık bin aday arasından seçilen 150 kişi küresel şirketlerde iş bulabilmek için yarıştı. Bu arada Crossover, önümüzdeki aylarda yeni bir işe alım turnuvası daha düzenleyecek. Başta Java olmak üzere, .NET, Ruby, Python, PHP gibi farklı yazılım dillerinde kıdemli yazılım geliştiricilerin ve yöneticilerin ABD’li teknoloji şirketlerinde istihdamını sağlayan Crossover bugüne kadar Türkiye’den 100’e yakın profesyoneli işe yerleştirdi.
Gördükleri ilgiden oldukça memnun kaldıklarını belirten Crossover Türkiye Genel Müdürü Sinan Ata, “Bugün teknoloji tüm iş hayatını kökünden değiştirirken, uzaktan çalışarak büyük değişimlerin parçası olmanız, dünyanın dört bir yanındaki ekip arkadaşlarınızla ortak proje yürütmeniz mümkün. Türkiye’nin de bu trendleri yakalaması, geleceğin çalışma modellerini şimdiden tüm sektörlere entregre etmesi gerekiyor. Hedefimiz 2018 yılında 200 kişinin daha üst düzey pozisyonlarda istihdam edilmesini sağlamak” dedi.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN