İnsan Kaynakları 13 AĞUSTOS 2016 / 09:02

Bu parça, tatildeki çalışanlar için gelsin

Spotify’ın yeni Müzikal OOO uygulaması ile “ofis dışında” (out-of-office) otomatik yanıt mesajları tatile çıkan çalışanlar için eğlenceli birer metne dönüşürken, ofislerinde olup e-postalarına otomatik yanıt alan çalışanlar için de yeni şarkı ve sanatçıları keşfedecekleri bir müzik deneyimi sunuyor. Müzikal OOO ile çalma listeleri çalışanların tatil için seçtikleri destinasyonlardan esinlenerek hazırlanıyor ve bir link ile “ofis dışında” otomatik yanıt mesajlarına entegre oluyor. Bu yeni uygulama e-posta atıp otomatik yanıt alanlar için de kullanıma hazır. 
E-postanın “ofis dışında” otomatik yanıtını Spotify ile bir müzik deneyimine dönüştürmek için ilk adım; Spotify’ın OOO/out-of-office sayfasına ulaşmak ve Spotify hesabını bu uygulama ile eşleştirmek. Sonrasında yönlendirmeleri sayfa yapıyor ve tatile gidilecek destinasyonu, e-posta adresini yazmak, seyahatin amacının iş mi eğlence olduğunu seçmek yeterli oluyor. Verilen bu bilgiler ışığında tatil noktasının en popüler müzik listesini analiz eden Spotify, bir çalma listesi hazırlıyor. Daha sonra ‘OOO/out-of-office mesajımı oluştur’ diyerek, tatilde olunacak zaman aralığını da belirterek OOO otomatik yanıtı oluşturuluyor.
 
ETİKETLER : 1084 Spotify
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN