İnsan Kaynakları 30 HAZİRAN 2017 / 15:49

Burs sistemi dijitalleşiyor

Boyner Grup’un sosyal girişimcileri destekçileriyle buluşturmak için kurduğu Buluşum Platformu’nda yer alan “E-Bursum” projesi, eğitimde fırsat eşitsizliğini en aza indirmek için burs sistemini dijitale taşıyan bir sosyal girişim. www.bulusum.biz üzerinden 50 bin TL destek toplamayı hedefleyen proje, burs almak isteyen başarılı öğrencilerle burs veren destekçileri dijital ortamda buluşturarak, bursların daha sistematik ve demokratik süreçle verilmesini hedefliyor.
E-Bursum, Türkiye’deki manuel burs sistemini dijitale taşırken, sistematik hale getirilmiş burs sisteminin yanında, Buluşum'dan alacağı destek ile yeni nesil burs yöntemi "Kitlesel Burs Fonlama" sistemini geliştirmeyi de amaçlıyor. Daha fazla bilgiye www.e-bursum.com ve www.bulusum.biz/ProjeDetay/e-bursum sitelerinden ulaşmak mümkün. E-Bursum projesinin tohumları ise kurucusu Mesut Keskin’in 2011 yılında memleketi Van’da meydana gelen deprem felaketinin ardından burs edinme sürecinde yaşadıkları sonrasında atıldı. 2015 Eylül’ünde hayata geçirilen E-Bursum, bugüne kadar binlerce öğrencinin hayatına dokunmayı başardı. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN