İnsan Kaynakları 22 EYLÜL 2014 / 11:30

Bütünleştirmede ikinci dev adım

Türk Telekom Grubu, bütünleştirme sürecinin müşteri odaklı yaklaşım ve sürdürülebilir büyüme stratejisi etrafında şekillenen ikinci aşamasını duyurdu. Türk Telekom CEO’su Rami Aslan da, “Müşterilerimize daha fazla değer sunmamızı sağlayacak entegrasyon projemizin ilk adımını Nisan ayında attık” diyerek, bu son adım ile mobil ve sabit hizmetlerde satış ve müşteri ilişkileri yönetimini birleştirdiklerinin altını çizdi.

Grubun mobil ve sabit hizmetlerinin birlikte pazara sunulması ve müşteri hizmetlerinin tek çatı altında toplanmasını öngören bütünleştirme projesi, teknoloji ve iletişim hizmetlerinde müşteri beklenti ve ihtiyaçlarını daha etkin bir şekilde karşılamayı hedefliyor. Bu çalışmada ikinci aşama Türk Telekom, TTNET ve Avea’nın tüzel kişiliklerini mevcut haliyle muhafaza ederek ve tâbi oldukları mevzuata tamamen uyarak uygulanıyor.

Bu kapsamda grupta şu organizasyonel değişiklikler yapıldı:

- Grubun mobil ve sabit tüm bireysel satış faaliyetlerinin ortak yönetimi amacıyla yeniden tanımlanan ‘Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcılığı’ görevine Hüseyin Balcı atandı.

- Tüm mobil ve sabit hat operasyonlarının müşteri ilişkileri birimlerinin yönetimi, yeni oluşturulan ‘Bireysel Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı’ çatısı altında birleştirildi ve bu göreve Orçun Onat atandı.

- Kurumsal müşteri tarafında, grubun kurumsal pazarlama, kurumsal satış ve müşteri ilişkileri birimlerinin yönetimi ‘Kurumsal Ticari Genel Müdür Yardımcılığı’ çatısı altında birleştirildi. Bu göreve Mehmet Ali Akarca atandı.

- TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya görevinden ayrıldı. TTNET CFO’su Kaan Aktan mevcut görev ve sorumluluklarına ek olarak, bütünleştirme programında TTNET için öngörülen organizasyonel yapının uygulanması sürecinde Genel Müdür görev ve sorumluluklarını üstlendi.

- Ayrıca, boş olan Türk Telekom ‘Regülasyon Başkanlığı’ pozisyonuna Ramazan Demir atandı.

- Tüm telekom operatörlerine ve internet servis sağlayıcılarına, toptan seviyede daha iyi hizmet vermek için “Toptan Satış Direktörlüğü” pozisyonu, Türk Telekomünikasyon A.Ş’de kalarak, Türk Telekom CEO’suna direkt bağlandı.

- Avea ve TTNET bünyesinde bulunan Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevleri, mevcut yönetim ekibi ile devam ediyor.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN