İnsan Kaynakları 08 EKİM 2015 / 16:17

Büyük veri için eğitimler

Büyük veri ve analitik yetkinliklerini geliştirmek, son teknikler, endüstri uygulamaları ve yöntemlerinin yanı sıra pratik yaparak deneyim elde etmek isteyenler için Analytics Center sertifikasıyla eğitimler sunuluyor. Bu kapsamda “Big Data Essentials”; büyük veriyi saklama ve işleme teknikleri ve büyük veri teknolojilerini kapsayan 3 günlük bir giriş eğitimi. Eğitim; Hadoop çekirdek bileşenleri YARN ve HDFS’ten; büyük veri toplama, analiz etme ve büyük veriden öğrenme amaçlı ekosistem araçlarını içeriyor.

Katılımcılar, bu eğitimle büyük veri kullanım alanları ve tipik bir Hadoop v2 Cluster’ını meydana getiren HDFS, YARN, MapReduce, Apache Spark, Apache Flume, Apache Sqoop, Apache Pig, Apache Hive gibi bileşenler hakkında bilgi edinebiliyor. Uygulamalı alıştırmalar ile katılımcılar kişisel bilgisayarlarını kullanarak, bulut sunucularda bulunan ve Analytics Center tarafından sağlanan Hadoop Cluster’larında uygulamalar da geliştirebiliyor.

Büyük veriye uygun uygulamalar

“Developing Big Data Applications” ise Apache Hadoop MapReduce ve Apache Spark kullanarak büyük veri işleme amaçlı uygulamaları tasarlamak, geliştirmek, test etmek ve çalıştırmak için gerekli araç ve teknolojileri içeren 4 günlük bir eğitim. Uygulamalı alıştırmalar ile katılımcılar kişisel bilgisayarlarında MapReduce ve Spark uygulamaları yazabilmek için bir geliştirme ortamı kurarken, örnek uygulamaları geliştirebiliyor, test edip paketliyor, bu uygulamaları bulut sunucularda bulunan ve Anaytics Center tarafından önceden hazırlanmış Hadoop Cluster’larında çalıştırabiliyor. Ekim ve Kasım ayı eğitimlerine dair detaylar http://analyticscenter.com/ sitesinde yer alıyor.

 
ETİKETLER : 1041

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics