İnsan Kaynakları 17 ARALIK 2012 / 11:10

CA Technologies’te yeni CEO ataması

CA Technologies yönetim kurulunun açıklamasında CEO görevine 46 yaşındaki Michael P. Gregoire’u oybirliğiyle seçtiğini duyurdu. 25 yıllık yazılım ve bilişim teknolojileri sektör tecrübesi olan 46 yaşındaki Michael P. Gregoire görevine 7 Ocak 2013 tarihi itibariyle başlayacak.

Şu andaki CEO, William E. McCracken, Ocak 2010’dan beri sürdürdüğü görevinden ve yönetim kurulu üyeliğinden 7 Ocak 2013 tarihi itibariyle ayrılacak.

Gregoire açıklamasında, “CA Technologies gibi alanında önemli bir şirkete liderlik edecek olmaktan büyük onur duyuyorum. CA Technologies teklifini kabul etmemdeki en büyük etken, şirketin değer önergesine, ürün ve çözümleriyle müşteri ihtiyaçlarını karşılayışına, yaratıcılığına ve eko sistemine olan inanç ve güvenimdir” dedi.

Gregoire, son görevinde, bulut bazlı yetenek yönetim yazılım şirketi olan Taleo şirketinin Başkan ve CEO’luğunu yapmaktaydı. Bu şirketteki 7 yıllık görev süresince, ciroyu 78 milyon dolardan 324 milyon dolara ulaştırdı. Taleo 2012’nin başlarında yaklaşık 2 milyar dolara Oracle şirketi tarafından satın alındı.

Taleo’daki görevinden önce, Gregoire 4 yıl boyunca, insan kaynakları, finansal, müşteri ilişkileri yönetimleri ve üretim döngüsü çözümü sunan PeopleSoft Inc. şirketinde Global Servis bölümü Başkan yardımcılığı görevinde 4ooo kişilik bir takımın ve 2 milyar dolarlık cironun yönetimini gerçekleştirmiştir.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics