İnsan Kaynakları 08 ŞUBAT 2010 / 11:57

Çağrı merkezi operasyonları eve taşındı

Turkcell Global Bilgi, hayata geçirdiği yeni sistemle satış operasyonlarının bir bölümünü, evden çalışan müşteri temsilcileriyle yürüteceğini açıkladı. Yaptığı pilot çalışmalar sonucunda, evden çalışan müşteri temsilcilerinin verimliliklerinin arttığını tespit eden şirket, satış operasyonlarının evden gerçekleştirilmesini sağlayan bir altyapı kurdu.
Şirket, esnek çağrı merkezi yönetimi için önemli bir açılım olarak nitelendirdiği uygulamayla çalışma ortamına bağlılığı kaldırarak klasik çağrı merkezi uygulamalarına göre yüzde 20- 30 arasında tasarruf sağlamayı ve satış başına maliyeti düşürmeyi hedefliyor.
Turkcell Global Bilgi, yeni iş yapış modeliyle işe alım, yönetim, koçluk, eğitim ve performans değerlendirme sistemlerini de yeniledi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan, “Dünyada 50 binin üzerinde evden çalışan müşteri temsilcisi bulunuyor. Bu sayının 2012 yılında 90 bine ulaşması bekleniyor. Dünyadaki büyük ölçekli çağrı merkezi şirketleri evden çalışan müşteri temsilcilerini her geçen gün artan oranda kullanıyor. Özellikle Kuzey Amerika’da bu konuda önemli bir pazar oluştu” dedi.
Pekkan, İzmir’de toplam 12 kişilik bir ekiple çalışmaya başlanıldığını ve alınacak iş sonuçları doğrultusunda ekibin diğer şehirleri de içine alacak şekilde genişletilmesinin planlandığını söyledi.
ETİKETLER : Sayı:757

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics