İnsan Kaynakları 16 HAZİRAN 2014 / 09:06

Çağrı merkezi sektörü 20 Haziran’da buluşuyor

Çağrı merkezi sektörünün bir araya geleceği ve ana teması “2023 Vizyonunda Türkiye ve Çağrı Merkezi Sektörü” olan etkinlikte Nasuh Mahruki, “Zirveye ulaştıran stratejilerini” anlatacak.

Kurulduğu yıldan bu yana hızla büyüyen, çağrı merkezi sektörü için birçok önemli çalışmaya imza atan Çağrı Merkezleri Derneği (ÇMD) olarak sektörün nabzını tutmaya devam ediyor. 20 Haziran’da Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleştirilecek olan etkinlikte çağrı merkezi sektörü masaya yatırılacak, sorunlar ve çözüm önerileri tartışılacak. Yarım gün sürecek konferansın gündeminde 2023 Türkiye Vizyonu, yeni teknolojiler, yatırımlar ve gelecek senaryoları, çağrı merkezi sektöründe kariyer, sektörün dünü, bugünü ve yarını gibi konular olacak.
Etkinlikle ilgili düşüncelerini paylaşan Çağrı Merkezi Derneği Başkanı Metin Tarakçı, “Her yıl üye buluşması olarak nitelendirdiğimiz bir etkinliği bu sene farklı bir kavramla taşıdık ve “2023 Vizyonunda Türkiye ve Çağrı Merkezi Sektörü” konulu özel bir organizasyona imza atmaya hazırlanıyoruz” dedi. Tarakçı sözlerini şu şekilde devam ettirdi:
“Çağrı merkezlerinin faaliyet alanlarını kamuoyuna daha iyi tanıtmayı, sunulabilecek katma değerleri iş dünyasına anlatmayı, mesleki sorunları paylaşmayı, değişik paydaşlar arasında bir iletişim ve uzlaşı platformu olmayı, sektör problemlerine çözüm sunmayı hedefleyen ÇMD, 42 üyesi ile sektörün yüzde 85’ini temsil eden bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak oldukça güçlü bir referans haline geldi. Dernek olarak Türkiye çağrı merkezini temsilen odaklandığımız konular üzerinde başarılı birçok çalışmaya imza atarken bir yandan da sektörü tek çatı altında toplayarak değerli üyelerimizin katkılarıyla güç birliği yaratmaya devam ediyoruz.”

“Offshore” ile Avrupa’ya hizmet edebiliriz
Tarakçı’ya göre, sektörün ülke ekonomisine sağladığı katkı ve yarattığı istihdam hızla artarken, gelecek dönemler için öngördüğü büyüme potansiyelini de koruyor. Tarakçı, “Dünyada her 100 ila 500 kişiye, Türkiye’de ise 1.200 kişiye bir müşteri temsilcisi düşüyor. Ülkemiz ‘offshore’ ismi verilen iş modeliyle, özellikle Avrupa ülkelerine hizmet verebilecek önemli bir potansiyele sahip. Bu potansiyel, büyük yabancı şirketlerin Türkiye yatırımlarını ön plana almalarını sağlıyor. Diğer yandan kamu sektöründe giderek artan vatandaşa hizmet ihtiyacını çağrı merkezleri karşılıyor. Pazarın önümüzdeki dönemlerde de büyüme eğilimini devam ettireceğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.
Tarakçı son olarak dernek olarak sektörün sorunlarını ilgili kurumlarla görüşüp çözüm alternatifleri oluşturmaya ve çağrı merkezi pazarının gelişmesi için yeni fikirler üretmeye gayret ettiklerini belirtti.
Toplantıda BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Sabah Gazetesi Ekonomi Servisi Müdürü Şeref Oğuz, BDDK Daire Başkanı Mustafa Şavluk, AKUT Başkanı Nasuh Mahruki ve DHL Müşteri İlişkileri Direktörü Nil Keskin Keleş gibi değerli isimler konuşmacı olarak yer alacak.
Çağrı Merkezleri Derneği ve Kariyer.net işbirliğinde gerçekleştirilen sektör araştırmasınının verilerinin de paylaşılacağı organizasyon, teşekkür plaketlerinin sunumunun ardından akşam yemeği ve özel dans gösterisi ile son bulacak.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics