İnsan Kaynakları 16 ŞUBAT 2015 / 07:25

Çağrı merkezinde artan hız, artan memnuniyet demek

Finans kuruluşları başta olmak üzere işletmelere BT güvenlik çözümleri sağlayan, dijital kimlik alanında uzman şirket Kobil, süreç iyileştirme yazılım çözümleri sunan Jacada ile stratejik bir iş ortaklığına imza attı. Mobil ve web tabanlı görsel sesli yanıt sistemine (IVR) Kobil'in m-Identity Protection güvenlik çözümünü bütünleştirme kararı alan Jacada, böylece müşterilerin, şirketlerin çağrı merkezlerine daha güvenli, kolay ve hızlı erişmesini sağlayacak.

İlk etapta bankalara ve telekomünikasyon şirketlerine sunulacak bu uygulama, müşteri temsilcisinin ne zaman aramayı cevaplandırabileceğine dair bilgiyi müşteriye ilettiği için, telefondaki uzun bekleme süreleri de ortadan kalkmış olacak.

Burada kullanıcının yapması gereken Jacada uygulamasına giriş yapmak. Bundan sonra Kobil sunucusu devreye giriyor ve giriş verilerini, uygulamanın sahte olup olmadığını, doğru mobil cihazla bağlantının gerçekleşip gerçekleşmediğini ve kullanıcının kimliğini hızla doğruluyor.

Bu çözümle aramalar daha kısa sürede onaydan geçiyor ve güvenlik sorun olmaktan çıkıyor. Görsel IVR sisteminin m-Identity ile bütünleştirilmesi de arama sürelerini, geleneksel etkileşimli sesli yanıt sistemlerine kıyasla yüzde 20 oranında kısaltıyor.
ETİKETLER : 1009

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics