İnsan Kaynakları 16 ŞUBAT 2015 / 07:25

Çağrı merkezinde artan hız, artan memnuniyet demek

Finans kuruluşları başta olmak üzere işletmelere BT güvenlik çözümleri sağlayan, dijital kimlik alanında uzman şirket Kobil, süreç iyileştirme yazılım çözümleri sunan Jacada ile stratejik bir iş ortaklığına imza attı. Mobil ve web tabanlı görsel sesli yanıt sistemine (IVR) Kobil'in m-Identity Protection güvenlik çözümünü bütünleştirme kararı alan Jacada, böylece müşterilerin, şirketlerin çağrı merkezlerine daha güvenli, kolay ve hızlı erişmesini sağlayacak.

İlk etapta bankalara ve telekomünikasyon şirketlerine sunulacak bu uygulama, müşteri temsilcisinin ne zaman aramayı cevaplandırabileceğine dair bilgiyi müşteriye ilettiği için, telefondaki uzun bekleme süreleri de ortadan kalkmış olacak.

Burada kullanıcının yapması gereken Jacada uygulamasına giriş yapmak. Bundan sonra Kobil sunucusu devreye giriyor ve giriş verilerini, uygulamanın sahte olup olmadığını, doğru mobil cihazla bağlantının gerçekleşip gerçekleşmediğini ve kullanıcının kimliğini hızla doğruluyor.

Bu çözümle aramalar daha kısa sürede onaydan geçiyor ve güvenlik sorun olmaktan çıkıyor. Görsel IVR sisteminin m-Identity ile bütünleştirilmesi de arama sürelerini, geleneksel etkileşimli sesli yanıt sistemlerine kıyasla yüzde 20 oranında kısaltıyor.
ETİKETLER : 1009

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN