İnsan Kaynakları 08 MAYIS 2016 / 10:17

Çalışma ortamı VR gözlük kadar yakın

LC Waikiki, sanal gerçeklik (VR) gözlüğü uygulaması ile insan kaynakları alanında yeniliği kampüslere taşıyor. İK alanında kullanılan sanal gerçeklik gözlüğü uygulaması ile LC Waikiki, Türkiye’nin dört bir yanından üniversitelerde öğrencilere 8 dakikalık sanal ziyaret deneyimi yaşatıyor. Özel olarak tasarlanan gözlüğü takan öğrenciler, LC Waikiki’de kendilerini bekleyen çalışma ortamını 3D gezme imkanı buluyor. Gözlükle LC Waikiki’nin merkez ofisindeki 6 departmanda, 15 farklı birimde çekilen 8 dakikalık 3 boyutlu görüntü, akıllı telefon ile izlenebiliyor. Uygulama ile üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar, markanın çalışma dünyasını tanıyarak, merkez ofiste iş fırsatı sunulan departmanları da görebiliyorlar.
Merkez ofiste her yıl ortalama 250 yeni mezun istihdam eden LC Waikiki’nin İK Direktörü Gökhan Denizhan da, “Üniversitelilerin LC Waikiki’de kendilerini bekleyen departmanları, koridorları, çalışma ortamını önceden görmelerini sağlayan uygulamamızla binlerce, öğrencinin sanal ziyaretini hedefliyoruz” dedi.
 
ETİKETLER : 1071 LC Waikiki

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN